Internet jest bardzo pożytecznym wynalazkiem - mamy możliwość tam kupować różne rzeczy, ale również szukać zaginionych ludzi albo przedmiotów

in Auto, czas, części
Rabunek niestety nie wydaje się być czymś miłym. Zaginiony bliski jest jeszcze gorszą sprawą. Najsilniejszy ból sprawia nam to, że nie mamy pojęcia, co stało się z bliską nam osobą.


Oczywiste jest, że w obu przypadkach trzeba zgłosić sprawę na policję.


Bardzo popularne jest również rozklejania ulotek o kradzieży albo zaginięciu w naszym mieście. Czynimy to z nadzieją, że ktokolwiek rozpozna przykładowo nasz skradziony samochód lub zaginionego ukochanego. Skradzione auta niezwykle często odnajdują się, gdy dochodzeniówka rozbija bandę, która kradła, aby sprzedawać potem części na nielegalnym rynku (sprawdź moje źródło). Warto także opisać własny pojazd oraz napisać wszystkie numery seryjne na tych stronach internetowych, które dają szansę kolejnym kupującym sprawdzenia czy sprzedawany produkt nie był przypadkiem skradziony.
http://nagrodazainfo.pl/
Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o poszukiwanie osób zaginionych, to jasne jest, że pierwsze kroki trzeba skierować na komisariat policji. Potem na nasze nieszczęście jesteśmy zmuszeni wykazać cierpliwość - niejednokrotnie nawet długoletnią (zaginione osoby - jak znaleźć). Pożyteczne są przeróżne strony internetowe i fundacje. W fundacjach często istnieje też szansa, aby być wciągniętym do programu pomocy rodzinie ludzi zaginionych. Chodzi tu zwykle o pomoc psychologa oraz spotykanie się z innymi rodzinami, żeby poczuć się częścią kolektywu.


To zwykle dodaje sił i wiary.


Nigdy nie można tracić wiary, że zagrabione mienie albo zaginiony krewny wrócą do nas i znowu będziemy mogli żyć normalnie.