Jak wygląda sytuacja oponami? Na co trzeba zwracać uwagę podczas zakupu? Co jest w najwyższym stopniu niezbędne?

in ogumienie, opon, opony, opony letnie
Kiedy przychodzą mroźne noce i dnie, a co za tym idzie jazda autem, posiadającym normalne opony może okazać się niezbyt bezpieczne i rozważne. Dlatego więc warto zastanowić się nad rozpoczęciem poszukiwania opon zimowych, takich jak opony pirelli. Jeżeli nie nabywaliśmy jeszcze takich opon to powinniśmy dowiedzieć się jak skutecznie wybrać właściwe opony zimowe do auta.

Na począteknależy odpowiedzieć sobie na pytanie ile jeździmy, czy często korzystamy z naszego samochodu.Jeśli jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie przejeżdżają w ciągu roku wielu kilometrów to nie powinniśmy decydować się na najkosztowniejsze opony. W tego rodzaju sytuacji można decydować się na zakupienie opon nie tak kosztownych. Takie opony Pirelli zimowe całkowicie będą dla nas odpowiednie, będą dla nas najlepsze.siedząc w serwisie z oponami powinniśmy dobierać je bardzo dokładnie,w taki sposób aby pasowały do naszego samochodu. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na oznaczenie opon, czyli indeks opony. Indeks opony w przypadku opon na zimę to najważniejsza sprawa, gdyż jesteśmy zobowiązani sprawdzić techniczne parametry posiadanych opon, które to znajdują się w dokumentacji technicznej. Wszystko tam musi być zapisane, to jakiego rodzaju opony należy dobierać do samochodu. Jeżeli takiej informacji nie znajdziemy to decydujemy się na zakupienie „zimówek” o takim samym rozmiarze jak nasze opony letnie.
Wymiana opon
Autor: iStock
Źródło: iStock


Wiele ludzi, podczas dobierania opony zimowej zastanawia się na rodzaj bieżnika. Jednaktak naprawdę przy zakupie opon zimowych nie musi to mieć większego znaczenia. Czy zdecydujemy się na opony kierunkowe czy inne nie będzie to miało znaczenia w tego typu wypadkach, jak choćby droga hamowania. Znaczniej powinniśmy przyłożyć się do sprawdzenia wieku oponyktórą chcemy mieć. Sprawa ta dotyczy wszystkich tych, którzy to udają się do serwisu wulkanizacyjnego, oferującego używane opony zimowe (więcej na https://www.netcar.pl/opony-zimowe/). W tego typu sytuacji opona powinna być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o starszej dacie produkcji mogą być nadmiernie zniszczone, co automatycznie sprowadza na nas niebezpieczeństwo podczas jazdyzimowej we wspomnianych zużytych oponach.

Podczas kupna opon zimowych należy wiedzieć, że nie trzeba oszczędzać i przykładowo zażyczyć sobie jedynie dwie, które to zostaną wstawione na osi auta. Warto abyśmy zdecydowali się na kupno kompletu opon, w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze.