Jak mogą być wyposażane nowoczesne łazienki miejskie i co muszą one gwarantować?

in modele, pomoc, rodzaj, smartfon
Szalety miejskie to punkty, które są konieczne do zachowania schludności w przestrzeniach, w których jest obecne bardziej znaczące natężenie ruchu pieszego. Muszą być innowacyjne oraz dostosowane również dla osób z niepełnosprawnością i być wytrzymałe na ewentualne zachowania chuliganów.
miejskie toalety publiczne
Autor: Röben
Źródło: Röben


W zależnie od ich wystroju, mogą być ponadto ciekawym elementem architektonicznym, który podkreśla charakter danego miejsca. Innowacyjne miejskie toalety publiczne mogą zostać obiektami zapewniającymi wygodę odbiorców przy jednoczesnym zagwarantowaniu im bezpieczeństwa. Muszą cechować się estetyką wykonania. Mogłyby zostać poza tym zaopatrzone w części, które nie są kojarzone z takim miejscem, czyli choćby w ładowarki do telefonów komórkowych. Jednak pierwszym składnikiem, który widzi użytkownik jest zawsze punkt poboru monet, który jest połączony z układem otwierania drzwi. Współczesne łazienki mogą mieć także sygnalizację dźwiękową, która określa stan zajęcia obiektu. Drzwi do łazienki mogą być roztwierane automatycznie po wrzuceniu monety. Drzwi te mogą być także otwierane oraz zamknięte przy pomocy specjalnego klawisza, który także jest wytrzymały na działalność chuliganów.


Tak samo ważny jest automatyczny rodzaj sprzątający łazienki. Jednym z jego podstawowych zadań jest również dezynfekcja miski toaletowej. Co więcej, ten mechanizm może również ją osuszyć po wykonaniu czyszczenia. Innowacyjne wersje toalet posiadają także opcję automatycznego mycia podłogi. Obecny jest w tamtym miejscu ponadto system mycia oraz suszenia rąk, który także jest w całości zautomatyzowany.
Wystarczy jedynie włożyć ręce do przeznaczonego do tego otworu oraz poczekać chwilę, aż popłynie ciepła woda i mydło w płynie. Następnym składnikiem oprzyrządowania jest wyprodukowane z nie rdzewiejącej stali lusterko i wrzutnia na odpady. Sam kosz jest zaopatrzony w system zapobiegający powstawaniu pożarów.