Jak zapakować towar, który wysyłasz klientom

in konstrukcja, koszty, materiał, opakowanie, produkt, transport
W okresie dynamicznego rozwoju sprzedaży wysyłkowej, właściwe opakowanie produktu jest istotne dla przedsiębiorcy. Właściwie zapakowany przedmiot to bezpieczny transport, nawet w przypadku nieskontrolowanej uprzednio firmy przewozowej. Odpowiednie opakowanie powinno spełniać kilka wymogów: w pierwszej kolejności zapewniać odpowiednią ochronę, dobrzewłaściwie eliminować wstrząsy i przede wszystkim być tanie i niekłopotliwe w przechowywaniu. Wszystkim sklepom prowadzącym sprzedaż on-line z pomocą przychodzą opakowania tekturowe.
Z jakiego powodu tektura?
Papierowy karton- recykling
Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com
Największymi zaletami tektury jest opcja prostego dostosowania opakowań do swojej działalności – umieszczenie logo firmy na opakowaniu jest bardzo łatwe i raczej tanie, jest to typowa czynność u każdego producenta opakowań tego rodzaju. Poza tym problemu nie stanowi zamawianie nietypowych form opakowań, takie zamówienie trzeba omówić z producentem, który wycina z tektury odpowiedni kształt i stworzy zgięcia w określonych miejscach, żeby umożliwić złożenie opakowania (sprawdź więcej na bochem.com.pl). Możliwa jest nawet produkcja pudełek w kształcie walca, które mogą przykład służyć do transportowania rysunków o dużych formatach. Znaczną zaletą tekturowych pudełek jest oszczędność przestrzeni w magazynie – opakowania takie składuje się w formie złożonej, takie też dostarczają producenci.Magia tektury
kartony z papierami
Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com
Tektura to kartka papieru o dużej gramaturze, tego rodzaju materiał nie jest odpowiedni do produkcji opakowań ze względu na swoją wagę, trudność w zginaniu oraz wysokiee koszty produkcji. Przełomowym odkryciem w wytwarzaniu pudełek było wyprodukowanie tektury falistej. Arkusz tego rodzaju tektury składa się z trzech elementów: dwóch arkuszy papieru o wysokiej gramaturze i arkusza falistego papieru pomiędzy nimi. Taka konstrukcja pozwala zredukować wagę tektury, nadaje jej cechy amortyzujące i ochronne. Tektura falista (więcej informacji) jest jednak w pierwszej kolejności neizwykle tania w wytwarzaniu i nie wymaga stosowania skomplikowanych procesów produkcyjnych. Ten materiał jest bardzo popularny wśród producentów urządzeń agd i jest często stosowany jako pudełka dla telewizorów, tosterów, ekspresów do kawy i tak dalej.