Jak odpowiednio ulepszyć własne kwalifikacje zawodowe?

in certyfikat, dokument, pozwolenie, profesja, udział, umiejętność
Poprawianie swoich kwalifikacji w zawodzie jest podstawą powodzenia na rynku zatrudnienia. Jest parę nieskomplikowanych sposobów na uczynienie własnego CV bardziej atrakcyjnym. Ważne, żeby nabycie nowej zdolności wiązało się ze zdobyciem konkretnego dokumentu potwierdzającego przebycie szkolenia. Sporo szkoleń może być odbywane bezpłatnie dzięki dofinansowaniom z rozmaitych instytucji – Unia Europejska chętnie dofinansowuje szkolenia seniorów, Urząd Pracy umożliwia bezpłatne przekwalifikowanie się ludziom bezrobotnym, ludzie już zatrudnieni mogą ubiegać się o dofinansowanie przez swojego pracodawcę szkoleń rozwijających umiejętności przydatne przy pracy w zawodzie.

szkolenie zawodowe
Autor: Beyond Access
Źródło: http://www.flickr.com
W czym się szkolić?
Bez wątpienia do najpopularniejszych szkoleń należą szkolenia spawalnicze (link do naszego źródła), spora liczba osób poszukujących zatrudniania zyskuje uprawnienia do spawania rozmaitymi metodami, gdyż jest to opłacalny zawód zarówno na terenie państwa, jak i poza granicami. Innym powszechnym rodzajem szkoleń są szkolenia z zakresu kierowania wózkami widłowymi,
szkolenia interpersonalne: http://www.tuv.com/akademia-polska/pl/akademia_lidera_jako_ci.html
bowiem zawód magazyniera również uważa się za opłacalny. Ludzie, którzy nie chcą nabywać umiejętności zawodowych, często decydują się na udział w szkoleniach, które będą prezentować się zachęcająco w aplikacji. Ciekawym wpisem w aplikacji może być przykładowo zarządzanie czasem - http://tuv.com/akademia-polska/pl/akademia_lidera_jako_ci.html, szkolenie z tej zdolności także można odbyć w odpowiednim ośrodku i uzyskać stosowny dokument potwierdzający jego ukończenie.

Szkolenie osobowości
W ostatnim czasie popularne jest nabywanie zdolności rozwijających osobowość, szkolenia tego rodzaju mogą być przydatne w życiu codzienny, jak i w pracy czy podczas rozmowy o pracę. Do grupy umiejętności tego typu zalicza się na przykład sztukę perswazji, umiejętność publicznego wygłaszania swojego zdania czy asertywność. Umiejętności te można nabyć w ramach szkoleń, takie szkolenia mimo że nie są refundowane, są stosunkowo popularne. Szkolenia interpersonalne, bo taką noszą nazwę, bardzo dobrze wyglądają w CV, gdyż świadczą o chęci pracownika do samodoskonalenia się. Nawet jeśli umiejętność nabyta podczas takiego szkolenia nie będzie przydatna w pracy, pracodawca bardziej przychylnie rozpatruje taką aplikację.