Jak stworzyć najbardziej najwyższej jakości wizytówkę? Na co szczególnie zwrócić uwagę?

in materiały, oferty, szablony wizytówek, wizytówki
Pamiętaj, zawsze najbardziej odpowiednie są mniejsze, eleganckie, często bardzo kreatywne wizytówki. Wyjątkowy nośnik będący nie tylko przedłużeniem Twojej osoby, ale również (czasem bardzo efektywną) reklamą. Każdy szanujący się znawca powinien mieć swoją wizytówkę. Czy zdajesz sobie sprawę, jak powinna wyglądać?

wizytówki
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zrobienie dobrej wizytówki wymaga sporo pracy i doświadczenia, tak więc jeżeli nie masz zdolności graficznych, zleć jej wykonanie firmie graficznej. A co więcej, jeśli jakieś doświadczenie posiadasz, powinieneś wiedzieć na co zwracać uwagę, ponieważ projektowanie wizytówek to wcale nie taka prosta sprawa. Mimo niezbyt dużych rozmiarów oraz niepozornej formy, wizytówki oferują Ci możliwość taniej, lecz skutecznej reklamy. To przedłużenie Ciebie i Twojej prezentacji. Bo przecież wręczenie wizytówek najczęściej następuje po wymianie kilku zdań albo przedstawieniu oferty firmy. Dobrze by na tej ostatniej prostej wizytówka stała się Twoim sprzymierzeńcem, a nie przeszkodą. Twoja wizytówka musi być oryginalna.Najbardziej istotny pomysł. Oczywiście są kwestie, których w sytuacji wizytówek nie powinieneś zmieniać (przykładowo rozmiar), ale nie ma ich wiele. Cała reszta stwarza szerokie spektrum możliwości. Projekt może odnosić się do tego, co robisz zawodowo, do Twojej branży. Może być stworzony z nietypowego materiału, przezroczysty, ruchomy albo cieszyć oko niesamowitym designem. Dość ważne, aby nie powielał wzorów. Powinien być przejrzysty. Wizytówka musi być czytelna. Jeżeli jest na niej zbyt dużo informacji lub treści są scharakteryzowane w przesadzone, rozpychające się formy, to nie spełnia ona swojego zadania.Rzeczy przejrzyste o wiele łatwiej zapamiętać i wyszukać wśród innych projektów.
Niezbędne jest, żeby projekt był interesujący wizualnie. Powód dla którego nie podobają mi się dwustronne, dwujęzyczne wizytówki jest prosty. Po prostu, bardzo trudno spowodować, żeby taka wizytówka była atrakcyjna wizualnie. A jest to niezwykle ważna cecha. Wizytówka musi być ładna, ale także dobra jakościowo. Czyli przynajmniej wydrukowana na odpowiednim, twardym papierze. Minimum to 300-350 g/m2. Jeśli dodasz do projektu na przykład lakierowanie wybiórcze, wtedy nadasz jej bardziej profesjonalnego i stylowego wyglądu. Niektórzy stawiają też na szablony wizytówek. To oczywiście ma sens, ale powinieneś pamiętać, aby dodać coś od siebie, żeby nie być wtórnym tylko oryginalnym.