Jak swą znaleźć pasję?

in czas, dzieci, hobby, piec, temat
W jaki sposób znaleźć pasję w życiu? Poniektórzy już od dzieciństwa pasjonują się wyselekcjonowaną dyscypliną sportu, sztuką albo wyjazdami.


Jeżeli jednakże do tej pory nie znalazłaś czegoś, co faktycznie cię kręci, nic straconego, ciągle masz szansę na odszukanie wciągającego bakcyla.
prawo
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com


Oto parę wskazówek, jakie mogą ci w tym pomóc. W jaki sposób odnaleźć pasję? Warto podjąć trud i poszukać czegokolwiek, co uczyni twe życie bogatszym. Choć to może potrwać, w końcu z pewnością ci się uda. Dzięki tym sugestiom przekonasz się, co faktycznie sprawia ci radość. Bądź ciekawa świata. Bez tego nie uda ci się znaleźć prawdziwej pasji. Skąd możesz wiedzieć, iż nie pasjonuje cię tenis ziemny, skoro nigdy nie skusiłaś się na ani jedną lekcję? Skąd wiesz, że twą pasją nie są wypieki, skoro gdy masz ochotę na słodkie, kupujesz baton miast upiec ciasteczka? Skąd wiesz, iż twą pasją nie jest gra na gitarze, skoro nigdy nie wzięłaś do rąk instrumentu? Próbuj nowych rzeczy, a w końcu trafisz na coś, co naprawdę cię oczaruje.


Nie potrafię - to wymówki, przez jakie zamykasz się na nowe rzeczy. Zmień zatem nastawienie - chcę zacząć, chcę się czegoś dowiedzieć na konkretny temat. czasem możesz nie mieć pojęcie, jak fascynująca może być na przykład jakaś dziedzina naukowa. Jeżeli dasz sobie szansę, odkryjesz bez liku nowych opcji. Pasja może kojarzyć ci się dla przykładu z malowaniem. A może spróbujesz wykonać coś mniej znanego? Możesz się nauczyć grać na wiolonczeli, skończyć kurs dekoracji wnętrz czy robić czarno-białe zdjęcia. A może kalkomania? Zrób listę rzeczy, które faktycznie kochasz robić.
Może to być cokolwiek, na przykład makijaż, uprawianie jogi, jazda na bicyklu, pisanie poezji. Jeśli jest cokolwiek, czemu naprawdę uwielbiasz poświęcać czas, czyń to jak najczęściej i zostań specjalistką w swojej dziedzinie.