Jak szybko sprzedać auto?

in Internet, komis, korozja, pojazd, umowa
Prędzej czy później wielu z nas znajdzie się przed problemem sprzedaży oraz zakupu samochodu. Jest dużo metod na sprzedaż pojazdu. Wśród nich znajdziemy aukcje internetowe, komisy czy giełdy samochodowe. Jednakże co pewien czas zdarzają się takie sytuacje, że sprawdzone sposoby nie gwarantują odpowiedniego rezultatu.

Samochody
Autor: Firing up the quattro....
Źródło: http://www.flickr.com
Mijają kolejne tygodnie, nawet i miesiące a nasze auto ciągle nie zmienia właściciela. Zanim pojazd utraci na wartości warto rozejrzeć się wtedy za ogłoszeniami typu kupie każde auto. Skupy samochodów mają pewną zaletę w postaci szybkiej i sprawnej finalizacji umowy, jednak oferowana kwota nie zawsze nas usatysfakcjonuje.

Kiedy zdecydować się na ofertę skupu?Na to czy nasz samochód jest ceniony na rynku motoryzacyjnym ma wpływ wiele okoliczności. Stan techniczny pojazdu, oczekiwana cena, wyposażenie czy zwyczajna popularność na rynku. Niestety, zdarza się, że auta w bardzo dobrym stanie są drogie w eksploatacji, przez co napotkamy problemy z ich sprzedażą.Nie każdy z ochotą nabędzie auto, do którego części kosztują tysiąc złotych lub drożej, kiedy w przypadku konkurencji kwota wyniesie jedynie kilkaset złotych. Czasami zwyczajnie zależy nam na czasie. Odległy wyjazd, szybka potrzeba zdobycia gotówki czy chęć dołożenia na inny model. To wszystko czyni, że musimy podjąć szybkie i zdecydowane decyzje. A samochód zalegający w Internecie od roku ciężko jest zaliczyć do tego typu decyzji.Oceń opłacalność.
Auto
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego czasami lepiej jest iluzorycznie utracić kilkaset czy tysiąc złotych niż później doświadczyć jeszcze większych strat. Samochody czekające na kupca w komisie, na deszczu i w śniegu, są narażone na wpływ czynników zewnętrznych. Łatwiej wtedy o pogłębienie się pewnych usterek, jak np. postępująca korozja.

Po dłuższym czasie, kiedy auto stoi nieużywane, zaczynamy na nim tracić jeszcze więcej i w rezultacie nasze straty okażą się większe niż wspomniane kilkaset złotych. Z tego powodu trzeba zapoznać się z informacjami o naszym samochodzie zanim zdecydujemy się na wstawienie go do komisu, ponieważ historia danego modelu może pokazywać, że ze znalezieniem kupca wcale nie będzie łatwo. A najlepiej uczyć się na błędach innych niż własnych. I w razie potrzeby rozważyć oferty typu kupie każde auto.