Jak uporać się z energicznym rozrostem działalności handlowej?

in budowa, cena, dystrybucja, firma, konstrukcja, montaż
Wiele firm ma tak dynamiczny rozwój, że w pewnym momencie przestaje im wystarczać dotychczasowy lokal. Wtedy takie firmy zmuszone są do wynajęcia nowej siedziby, która pozwoli im na dalszy, dynamiczny rozwój. Zwłaszcza ważne jest to przy firmach handlowych, jakim zaczyna brakować miejsca na towary. Dla tego typu firm sprawna dystrybucja towaru jest ogromnie ważna, i odpowiednia powierzchnia magazynu jest im po prostu niezbędna.

Wyposażenie magazynu
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wynajęcie czy też zakup większej hali magazynowej czasami będzie się wiązać z przeprowadzeniem prac remontowych lub też zmiany większości wyposażenia. Regały i półki po poprzednich właścicielach czasami pasują, i wówczas nie trzeba nic zmieniać. Lecz niekiedy otrzymane po kimś wyposażenie magazynów (więcej o wyposażeniu magazynów na nedcon.pl) nie do końca jest takie, jak być powinno, i wówczas trzeba podjąć decyzję o konieczności wymiany. Powinno się do takiej operacji odpowiednio zabrać, gdyż na rynku jest bardzo szeroka propozycja magazynowego wyposażenia.

Magazyny i hale
Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
Antresole magazynowe (solidne antresole magazynowe od nedcon.pl) oferuje sporo firm, będą się one różnić wieloma parametrami, łatwością montażu i rzecz jasna ceną. Przed ostatecznym wyborem powinno się zrobić dobre rozeznanie tego, co funkcjonuje w sprzedaży i wybrać takie wersje, które po pierwsze będą spełniać wymagania, a dodatkowo ich cena nie będzie zbyt wysoka dla firmowych finansów. System regałów i półek wybiera się co najmniej na parę lat, po pierwsze muszą być one dopasowane do towarów, jakimi firma zajmuje. Pozwoli to uniknąć bałaganu przy magazynowaniu towarów a także usprawni późniejszą pracę w magazynie.

Zależnie od potrzeb do hali magazynowej można zamontować kilka różnych typów regałów. Przeważnie będą one mieć budowę modułową, nie wymagającą spawów, przez co ich montaż jest szybki i sprawny. Taka konstrukcja gwarantuje też łatwość w późniejszych modyfikacjach półek, jeżeli okaże się że trzeba dokonać jakiś zmian, to starczy przesunąć część regałów na nowe miejsce i będzie po sprawie. Niekiedy w firmach zajmujących się dystrybucją systemów magazynowych można uzyskać projekt optymalnego zagospodarowania, co zapewni odpowiednie wykorzystanie powierzchni magazynowej.