Jak w miły oraz nietypowy sposób zapisać się w pamięci swoich klientów?

in branża, gadżet, produktów, sprzęt
W ofercie agencji reklamowych jest dużo różnorodnego typu produktów, na jakich można zamieścić nadruk z marką i/lub logotypem konkretnej firmy.


gadżety budowlane
Autor: Jason Kuffer
Źródło: http://www.flickr.com


Toaleta, szkło lacobel
Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/


Podobnie jest w przypadku, kiedy dziedzina, w jakiej ta firma funkcjonuje, to branża budowlana.


Nie trzeba być wykwalifikowanym pracownikiem budowlanym, aby korzystać z np. poziomicy czy też miarki. Przypuśćmy, że posiadacz firmy remontowej zatrudnia kilkadziesiąt osób i udostępnia im swoje narzędzia. Zamawiając w agencji reklamowej ich oznaczenie spowoduje, że ktokolwiek, kto "pożyczy" takie zawierające nazwę jakiejś firmy narzędzie, będzie prezentował się na złodzieja. Tego typu gadżety budowlane jak linijki, młotki, tasiemki czy ołówki kreślarskie, mogłyby zostać niejako przypisane do właściciela. Dla firmy natomiast jest to interesujący sposób na wytworzenie tzw. kosztów. Nabywa się konieczne do funkcjonowania przyrządy, a zamieszczając na nich nazwę swojej firmy po prostu się ją reklamuje. Jeśli dodatkowo posiadacz firmy zamówi także tradycyjne gadżety reklamowe, czyli czapki czy też smycze, to niektóre z takich przedmiotów można by przekazać swoim klientom.


noże
Autor: www.domowenastroje.pl


W ten sposób drobne gadżety budowlane staną się niejako wizytówką spółki, która wykonywała dane czynności konstrukcyjne lub remontowe. Co interesujące, takie gadżety nie musiałyby przecież spełniać jakiejś praktycznej roli. To mogą być zabawki i miniaturki realnych urządzeń budowlanych.
W tym czasie tego typu produkty staną się jednocześnie zabawkami, które można by dać dzieciom swoich klientów. W taki sposób można by w niezwykle przyjemny, choć niecodzienny sposób zapisać się w pamięć swojego klienta.