Jak wygląda nasza domowa apteczka i kiedy ostatnimi czasy do niej zaglądaliśmy

in domu, opakowanie, skład, zestaw, życie
Codzienna aktywność pociąga za sobą pewne konsekwencje. Niektóre z zagrożeń, mimo iż znikome, są zwykle nieuniknione. Dobrze jednak pomyśleć o tym z wyprzedzeniem.


Do skaleczenia czy też oparzenia może dojść w najmniej oczekiwanym momencie.


kursy pierwszej pomocy
Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com


Dlatego też podstawowy zestaw medyczny powinniśmy mieć zawsze w polu widzenia. Oczywiście, jak we wszystkim, trzeba zachować umiar - czarmed.pl. Często bowiem zdarza się, że domowe szafki z lekarstwami i opatrunkami bywają prawie tak dobrze wyposażone, jak miejskie apteki. Przyglądając się sytuacji z tej perspektywy można by rzec, iż normalizacja wydawania lekarstw potencjalnym chorym była spowodowana poważnymi powodami. Dodatkowo, jak pokazują badania, co trzecia kobieta w wieku średnim ma ze sobą na co dzień fiolkę z tabletkami przeciwbólowymi lub środki, które koją zszargane nerwy. Istotne pytanie jednakże brzmi - ile z tych osób poznaje podstawy udzielania pierwszej pomocy? Niefortunnie się składa, ale sytuacja nie wygląda wesoło. Niemała grupa ankietowanych osób przyznaje, że obawa i brak doświadczenia stanowiłyby przeważające emocje, gdyby zdarzył się nieprzewidziany wypadek wymagający ich bezzwłocznej pomocy. Nie w pełni jest to zrozumiałe i usprawiedliwione, w czasach, kiedy w każdym większym mieście można zapisać się na niecierpiący zwłoki kursy pierwszej pomocy. Niejednokrotnie szkolenia bywają nawet przeprowadzane bezpłatnie.
życie wymaga naszego przygotowania na wszystko.


Zdolność radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia może okazać się wiedzą bezcenną. W takim momencie nawet najlepiej wyposażona domowa apteczka nie pomoże. Pomyślmy więc o swoim wykształceniu w tym temacie zawczasu.