Który język innego kraju wybrać jako ten drugi?

in Grecja, hebrajski, język, język obcy, słowniki
Uczmy się języków, jeśli pragniemy zostać atrakcyjnymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest obowiązkowy, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.


nauka języków obcych
Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka języka hebrajskiego ze słownika i podręcznika jest sensowna dopiero po poznaniu alfabetu. Jest to język semicki, z grupy języków kananejskich, zapisujemy w alfabecie hebrajskim, więc zanim zaczniemy czytać i zajmować się badaniem książek czy bardziej zaawansowanych podręczników czeka nas żmudna praca nad literkami. Jeśli brak nam Powera spójrzmy na dzieci, jak one poznają język ojczysty, który na początku jest dla nich jak język obcy dla nas. Wiadomo, mamy swoje lata i nie jest już tak chłonny, jak u kilkulatka, lecz nie warto się poddawać.


Wszystko zależy od naszego zapału. Jeśli hebrajski (korepetycje z greckiego) może wydawać się zbyt trudny to może jakiś język skandynawski. Coraz więcej osób zna norweski (dużo naszych rodaków tam wyjechało z pracą) i szwedzki. A co z pozostałymi językami: z duńskim i fińskim? (tajemniczy fiński)


Naukę języka duńskiego (słowniki, podręczniki) da sę wzbogacić przez oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. ten kraj jest niedaleko, więc zawsze możemy wybrać się tam na krótkie wakacje, by podszkolić trochę język. Nic tak bowiem nie pomaga w nauce języków jak posługiwanie się nim „na żywo”, w kontakcie z drugą osobą. Podobnie, naukę języka fińskiego (ze słowników, podręczników) wzbogaćmy wycieczką do tego pięknego kraju. Jest bliskim krajem.


Jeśli stwierdzicie, że jednak Skandynawia jest zbyt zimna, to może warto wybrać coś z południa, na przykład język grecki. Naukę tego języka warto zacząć od poznania alfabetu, gdyż jest on dość niezwykły. Chociaż Grecja ostatnio straciła na znaczeniu gospodarczym to wciąż kraj z barwną historią, którą warto poznać, na przykład przez naukę języka greckiego (słowniki, podręczniki).