Jakie czynności mogłyby wchodzić w zakres świadczenia pod nazwą obsługa prawna firm?

in cena, kancelaria, oferta
Prowadzenie dowolnej spółki powinno odbywać się w ramach obowiązującego prawa, jednak żeby to zagwarantować, potrzebna jest w wielu wypadkach pomoc prawnika.


Jego kancelaria prawnicza może zapewnić między innymi jednorazową albo stałą obsługę prawniczą wielu firm.


regał na dokumenty biurowe
Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
obsługa prawna
Autor: Eneas De Troya
Źródło: http://www.flickr.com


Taki mecenas mógłby pomóc w tego typu przypadkach jak np. opracowanie dokumentacji korporacyjnej spółki, przygotowywania dokumentacji na zwyczajne i nadzwyczajne zgromadzenia wspólników lub akcjonariuszy lub przykładowo poradnictwo prawne w zakresie rozwiązywania oraz likwidacji jednostek gospodarczych. Kwestia wynagrodzenia za poradę prawniczą jest ustalana indywidualnie na bazie wyraźnie określonych zasad jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Od jej postaci zależny jest też sposób rozliczania się z danym interesantem. Istnieje zatem stawka godzinowa i wynagrodzenie zryczałtowane. W niektórych przypadkach możliwe jest też wynagrodzenie zależne od rezultatu działań (tzw. success fee).


decyzja
Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com


Tego typu obsługa prawna firm to nieoceniona pomoc w wypadku nowych inwestycji przykładowo budowlanych lub w przypadku spraw związanych z obsługą pracowników. W co poniektórych przypadkach taki zespół adwokatów mógłby pomóc w sprawach niejasności powiązanych z np. organami administracji państwowej. oferta takiego rodzaju kancelarii skierowana jest do dużych korporacji oraz mniejszych i średnich przedsiębiorstw sektora prywatnego. Odbiorcami takiej kancelarii mogłyby także zostać organizacje państwowe oraz przykładowo aktorzy czy też politycy.


Należałoby skorzystać z takiej propozycji nawet jeżeli chcemy posiadać odpowiednio sporządzoną umowę lub innego typu dokument. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o dużym znaczeniu, dobrze jest poznać zdanie mecenasa.