Jakie kubki termiczne są najlepsze i z czego powinny być one zrobione?

in ciepło, element, model, ubrania
Bardzo znanym składnikiem wyposażenia pośród turystów jest specjalistyczny kubek termiczny, który może utrzymać pożądaną temperaturę napoju przez dosyć długi czas.
Aktualnie w sprzedaży dostępnych jest bardzo dużo modeli, które bardzo różnią się m.in. jakością wykonania.


modele
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com


Reklama
Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com


Istnieje kilka typów termokubków, które różnią się wzajemnie konstruowaniem obudowy czy też zamknięciem. Są typy posiadające ustnik lub takie, które posiadają odkręcane wieczko. Wersje posiadające ustnik są najlepsze dla osób lubiących uprawiać różne konkurencje sportowe. Nawet jeśli będzie on otwarty, to nie ma to większego wpływu na prędkość utraty ciepła. Niezwykle znany jest w sklepach kubek próżniowy, który posiada podwójne ścianki, pomiędzy którymi znajduje się próżnia. Takie rozwiązanie sprawia, że podczas wlewania ciepłego płynu, rozgrzewa się tylko ścianka znajdująca się wewnątrz pojemnika. Poza tym charakteryzują się one dużą szczelnością.


scyzoryki
Autor: Schweiz-Russland
Źródło: http://www.flickr.com


Kubki termiczne mogłyby być wyprodukowane z plastiku albo stali nierdzewnej. Oczywiście najbardziej polecanym surowcem na taki surowiec jest stal nierdzewna, która gwarantuje największą wytrzymałość na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również kubki próżniowe dla małych pociech, czyli tzw. kubki-niekapki. Wykorzystany w nich system spowoduje, że wykorzystujący taki kubek dzieciak, nie wyleje zawartości, a więc nie pobrudzi ani siebie, ani także np. ubrania.
Najważniejsze jednak, że uniknie sparzenia. Doskonałe kubki termiczne muszą utrzymywać temperaturę nawet przez kilkanaście godzin. Objętość tego typu kubków może wynosić zazwyczaj ok. 500 mililitrów.