Jakie możliwości mają osoby palące, żeby wydawać na swój nałóg jak najmniejsze pieniądze.

in nałóg, paczka, policja, problem
Jednym z największych nałogów ludzkości jest palenie tytoniu. Papierosy są do kupienia w każdym sklepie, mimo że są krytykowane przez wszystkich za rakotwórcze właściwości. Jednak palacze zupełnie się tym nie przejmują, kiedy sięgają po kolejną paczkę, ewentualnie może ich zaboleć kieszeń, kiedy muszą zapłacić kolejne piętnaście złotych. Bo obecnie paczka papierosów tyle będzie kosztować, a co parę miesięcy są następne podwyżki.
palenie
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko dlatego, że z jednej strony urzędnicy chcieliby z przyczyn zdrowotnych zmniejszyć palenie, lecz z drugiej zrobili sobie z tytoniu świetne źródło pieniędzy. Wyprodukowanie pojedynczej paczki to znikomy procent tego, co płacą wszyscy klienci w sklepach, cała reszta to różnorodne podatki. Wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że sięgając po kolejnego papierosa równocześnie finansuje swoim zakupem budżet, który w sporym procencie idzie także na diagnostykę schorzeń wywołanych paleniem. Dlatego też trudno się dziwić, że ludzie coraz chętniej kombinują, jak skutecznie zdobyć tanie papierosy. Jedną z takich metod będzie odwiedzenie pobliskiego bazaru i poszukanie kogoś, kto będzie sprzedawał papierosy z przemytu. Sprowadzane najczęściej zza wschodniej granicy będą kosztowały nawet połowę tego, co paczka z papierosami w sklepie. Trudno się więc dziwić, że cieszą się takim zainteresowaniem, pomimo tego że policja i celnicy robią wszystko, aby ten proceder jak najbardziej ograniczyć. Inną metodą będzie robienie papierosów samodzielnie w domu, z legalnie kupionego tytoniu i odpowiednich narzędzi.palenie
Autor: Andreas Kollmorgen
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynki do robienia papierosów (przykłady: sprzęt do robienia papierosów) można bez problemów dostać w wielu sklepach, tak samo jak bibuła i inne akcesoria. Bez problemów do kupienia jest także tytoń, chociaż urzędnicy myślą cały czas, czy i na tym mogliby jakoś zarobić. Maszynki do papierosów występują w paru wersjach. Najpopularniejsze, bo proste, tanie i niezawodne są maszynki ręczne, technikę odpowiedniego nabijania bez problemów można opanować w ciągu kilku minut. Oprócz nich sporo sprzedaje się także maszynek elektrycznych na różną ilość papierosów.