Jakie znaczenie miała glina w przeszłości, do jakich celów jest ona obecnie wykorzystywana.

in element, materiał, produkt, żywność
Ceramika od wieków towarzyszy ludziom, zwłaszcza często stosowano najróżniejsze naczynia do przechowywania żywności. Dzisiaj popularne są inne rodzaje materiałów, ze względu na większą wytrzymałość i zalety użytkowe.
pinakotekahome.pl
Źródło: http://www.flickr.com


klimatyzator
Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl


Glina straciła trochę na znaczeniu, chociaż w dalszym ciągu spotkać można dużo interesujących wyrobów z niej. Jednak z pewnością cały czas stanowi doskonały materiał na różnego rodzaju rękodzieła, dając twórcom bardzo dużo możliwości. Tak naprawdę wszystko zaczyna się już w wielu przedszkolach, w jakich dużą popularnością się cieszą właśnie zajęcia z gliną. Maluchy będą na nich miały możliwość własnoręcznego wykonania rozmaitych przedmiotów, a później takie wykonane przez nich figurki ceramiczne figurki ceramiczne są utwardzane, malowane i przekazywane rodzicom.


Krem
Autor: Bakalland
Źródło: Bakalland


Gliną na co dzień zajmuje się również wiele dorosłych, część z nich traktuje to jako przyjemne hobby, a niektórzy nawet jako źródło zarobku. Jest to łatwy w obrabianiu materiał, nie potrzebuje zaawansowanych narzędzi, więc bardzo dobrze nadaje się właśnie do takich zastosowań. Również klienci bardzo chętnie kupują gliniane produkty, szczególnie jeżeli znajdą jakieś niepowtarzalne, wyjątkowe wzory. Samo przygotowanie elementów z gliny jest niezwykle proste. W sklepach znajdują się odpowiednie mieszanki, które wystarczy rozmieszać z wodą i wyrobić na masę o odpowiedniej gęstości.
Z powstałej masy wykonuje się rozmaite elementy, a później wypala w specjalnym piecu. Jak już wszystko będzie twarde, to można się zabrać za zdobienie całości przy pomocy specjalnych lakierów.