Jakie zwyczaje oraz tradycje są praktykowane podczas Bożego Narodzenia.

in części, maluch, ozdoby, stroje, włosy
Z bożonarodzeniowym okresem wiąże się dużo tradycji, które się pielęgnuje z pokolenia na pokolenie. Święto to zalicza się do jednego z dwóch najuroczyściej celebrowanych w katolickim kościele, i jest obchodzone przeważnie w rodzinnym gronie.
Kolor
Autor: Küçükçekmece
Źródło: http://www.flickr.com


Jednym z głównych momentów tego święta jest wieczerza wigilijna, spożywana dwudziestego czwartego grudnia. Zgodnie z tradycją powinna się ona składać z dwunastu potraw, obowiązkowo z jedną z ryb, a na jej początku wszyscy domownicy będą się łamać opłatkiem i składają serdeczne życzenia. Wigilię kończy pasterka, zaczynająca się o północy. Do istotnych elementów świątecznych tradycji zaliczają się również wspólne śpiewanie kolęd i ubieranie choinki - ozdoby na święta-z tego ostatniego cieszą się szczególnie maluchy spragnione świątecznych prezentów.


Zwyczaj ozdabiania drzewka został zapożyczony od naszych zachodnich sąsiadów i zadomowił się na dobre w naszym kraju. Jako choinki służą różnorodne drzewa iglaste, typu świerk albo jodła, dużym zainteresowaniem cieszą się również drzewka sztuczne, wykonane z tworzywa. Bardzo ważną rzeczą na choince są różnokolorowe lampki, które nadają niepowtarzalnego klimatu i charakteru podczas długich zimowych nocy. Jako ozdoby świąteczne można wykorzystać mnóstwo rzeczy - Pinakoteka home pomoże ci znaleźć najlepszy prezent, bardzo popularne są różnego rodzaju bombki ze szkła, łańcuchy czy anielskie włosy.
Dzieci bardzo lubią, jak na drzewku wieszane są słodycze, jakie potem można po kryjomu podjadać. W wielu rodzinach jest także zwyczaj wykonywania różnego rodzaju ozdób choinkowych, dzięki czemu będą one niepowtarzalne i wyjątkowe.