Jakiego rodzaju dane powinny być wymienione na firmowej pieczątce?

in firm, firmy, miejsce, sposób
Wg. naszego prawa, wyrabianie firmowego stempla nie jest konieczne, jednak w rzeczywistości zazwyczaj zdarzają się okoliczności, gdy urzędnicy Urzędu Skarbowego go od biznesmena wymagają.


Pomimo tego, że prawie każdą pieczątkę mógłby zamówić bez kłopotu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na tego typu argumenty.


podatki
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com


Nóż nawigator
Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl
Wypełnianie różnorodnego typu dokumentów bez pieczątki firmowej, wywołuje u nich zastrzeżenia odnośnie autentyczności danego dokumentu. Procedury, które są wykorzystywane przez instytucje finansowe oraz Urząd Skarbowy (np. odpowiednia rubryka w formularzu) zazwyczaj powodują, że biznesmen jednak musi ją wyrobić. W takiej sytuacji, gdy jej nie posiadamy, a zostaniemy o nią poproszeni, przeważnie wystarczyłoby w tego typu rubryce napisać "brak pieczątki firmowej". W obrocie gospodarczym wymagane jest udostępnianie pewnego zakresu danych, więc jeżeli postanowimy wyrobić firmową pieczątkę, muszą na niej się znaleźć tego typu informacje jak imię i nazwisko właściciela firmy oraz jej nazwa, ponieważ za ich brak grozi grzywna w wys. do 5000 PLN. W przypadku osoby fizycznej jest to m.in. imię i nazwisko, adres firmy i numer NIP, natomiast w przypadku spółki handlowej: jej nazwa, adres, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy wysokość kapitału.


Przy wyrobieniu pieczątki firmowej możemy dodać tam firmowy logotyp. Ponadto podmioty, w których można ją wyrobić, posiadają wiele ich wzorów, które moglibyśmy wykorzystać lub się nimi wzorować przy tworzeniu swego pomysłu. Kolejnym jej elementem, który możemy dowolnie modyfikować jest krój i (w pewnym stopniu) wielkość czcionki.


Jeżeli do firmy, która ją wytworzy nie dostarczymy swego projektu pieczątki, jej pracownicy zaproponują nam pomysł na jej wykonanie. Można by znaleźć bez problemu spółkę, która zrobi nam ją niedrogo oraz w dobrej jakości.