Jakiego rodzaju sprawy formalne trzeba załatwić jeśli się będzie chciało zakupić mieszkanie na rynku wtórnym.

in interes, księgi, nieruchomości, problemy
Przy zakupie mieszkania używanego jest sporo formalności do spełnienia. Nawet jeżeli ktoś posiada wystarczającą ilość gotówki, to i tak od niektórych rzeczy nie ucieknie, a tym bardziej jeżeli taka transakcja miałaby być kredytowana.
Nasze prawo będzie wymagać, aby wszelkie transakcje wiążące się z nieruchomościami zawierane były w formie aktu notarialnego, więc siłą rzeczy u notariusza będzie się trzeba w tym temacie zjawić. Oprócz tego przed kupnem warto sprawdzić dokładnie stan wybranego lokalu, czy na przykład nie będą na nim widnieć jakieś obciążenia w księgach wieczystych. Pominięcie tego spowodować może w przyszłości sporo problemów, dlatego też nie należy sobie tego lekceważyć. A jeżeli na zakup potrzebny będzie kredyt, to dojdzie jeszcze kompletna procedura związana z jego udzieleniem - czytaj szerzej na stronie 2 SIPEX.


Internet - kadr
Autor: Vishay Intertechnology
Źródło: http://www.flickr.com


Przede wszystkim banki oceniają na podstawie otrzymanych zaświadczeń o zarobkach zdolność kredytową chętnych na mieszkanie. Skrupulatnie weryfikują także wcześniejszą historię w BIKu, aby mieć pewność, że kredyt zostanie spłacony. Jeżeli ten etap zostanie zakończony pozytywnie, to następnym krokiem będzie wycena nieruchomości Bielsko-Biała, (http://www.rzeczoznawcy.net.pl/) zrobiona przez zawodowego rzeczoznawcę. Będzie to konieczne do tego, żeby bank miał informację, jaka jest wartość nieruchomości, która stanowić będzie zabezpieczenie kredytu.
W przypadku nieruchomości trzeba też dostarczyć wyciąg z księgi wieczystej, a także kilka zaświadczeń ze spółdzielni. Na koniec, jeśli nie będzie żadnych wątpliwości, zostanie podpisać umowę i przelać pieniądze sprzedającemu.