Jeżeli nasza spółka eksportuje jakieś produkty na wschód, to na pewno wie, że istnieją tam inne certyfikaty potwierdzające jakość produktu

in este
Ci, którzy eksportują swoje produkty do Rosji lub krajów zrzeszonych w WNP (Wspólnota Niepodległych Państwa - jednoczy prawie wszystkie kraje byłego Związku Radzieckiego) zdają sobie sprawę z tego czym są rosyjskie normy jakości.
certyfikat higieniczny
Autor: TopRank Online Marketing
Źródło: http://www.flickr.com


Żeby coś mogło być przyjęte na ich rynek, wymaga owego dokumentu.


GOST Certificate (więcej o gost certificate) jest potrzebny wszelkim przedsiębiorstwom, które pragną handlować z Rosją. Normy te wywodzą się jeszcze z okresu Związku Radzieckiego i uległy niewielkiej modyfikacji, ale ogólnie rzecz ujmując - funkcjonują do chwili obecnej. Sądzi się, że poniekąd są odpowiednikiem naszych norm ISO. Możemy zatem spotkać się z przedziwnymi mieszankami w stylu GOST ISO 9001.


Dziś funkcjonują fachowe firmy, które pomogą nam uzyskać certyfikat higieniczny (http://certificator.eu/pl/certification/hygiene-certificate.html) na terytorium Rosji. Dzięki oddelegowaniu tego procesu na specjalistów, zaoszczędzimy czas i nie ugrzęźniemy na długie miesiące w papierach. A jak wszyscy słyszeliśmy, w Federacji Rosyjskiej biurokracja jest ogromna i wszyscy pracownicy urzędów uwielbiają papierologię. Kiedy uzyskamy już niezbędne pozwolenia, to rynek wschodni będzie stał przed nami otwarty. Jest to ogromny rynek zbytu z wielkimi możliwościami, z tego powodu warto kierować tam swój wzrok i zainteresowanie, jeżeli wytwarzamy jakiś towarów.
Federacja Rosyjska jest rynkiem trudnym do zdobycia oraz wymagającym. Jednak jeżeli uda nam się tam zahaczyć, to zapewne da nam to szansę na spore zyski.