Jesteś kierowcą z wieloletnim doświadczeniem

in koszt, lekarz, odszkodowanie, prawo
Przez cały ten czas nie spowodowałeś nawet najmniejszej stłuczki, aż tu nagle pech - stałeś się uczestnikiem wypadku i co najgorsze, jednym z poszkodowanych.


Sprawcą wypadku okazał się inny prowadzący, on nie odniósł żadnego uszczerbku, a Ty z wieloma obrażeniami musiałeś pójść do szpitala.
Stetoskop lekarski
Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com


certyfikacja
Autor: Christopher Kray
Źródło: http://www.flickr.com


Aktualnie czeka Cię jeszcze bardzo długa rehabilitacja i myślisz, czy nie przysługuje Ci w związku z tym jakieś zadośćuczynienie, ponieważ leczenie do tej pory pochłonęło już bardzo dużo pieniędzy. To jasne, że masz do niego prawo, tym bardziej jako osoba poszkodowana w wypadku. Takie zadośćuczynienie może obejmować nie jedynie zwrot kosztów leczenia.Bez obaw masz możliwość wystąpić także o zwrot przychodów utraconych ze względu na to zdarzenie, a także o zwrot kosztów przejazdów do lekarzy, jak również uszkodzenia auta. Szczęśliwie Ciebie to nie dotyczy, lecz w sytuacji utraty zdolności do podjęcia dalszego zatrudnienia w skutek kolizji miałbyś także prawo domagać się renty od sprawcy. Zastanawiasz się, jak wszystko załatwić. To łatwe. Zgromadź wszystkie dane sprawcy wypadku i zgłoś stratę jego ubezpieczycielowi razem z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. Jako poszkodowany w wypadku drobiazgowo zbieraj wszystkie potwierdzenia, aby potwierdzić, jakie krzywdy poniosłeś w związku z wypadkiem. Warto, abyś wiedział także, by jasno ustalić wysokość oczekiwań pieniężnych, a później skrupulatnie przedstawił wszystkie dowody wizyt u lekarzy, zakupu leków i jasne że wszystkie orzeczenia lekarskie obrazujące Twoje zdrowie.
Nie można pobłażać sprawcom zdarzeń drogowych. Tylko bardzo duże konsekwencje pieniężne i karne są w stanie wpłynąć na to, iż ich lekkomyślność na drogach choć troszkę osłabnie.