Każdy z nas powinien odpowiednio przyłożyć się do obowiązków obywatelskich i gdy trzeba załatwić kilka urzędowych spraw

in plan, prawo, problemy, urzędnik, wniosek
Niestety rzeczywistość, w jakiej żyjemy, nierzadko odbiega wyraźnie od naszych życzeń, a to sprawia, że zamiast wciąż cieszyć się życiem, dość często zmuszeni jesteśmy zagryźć wargi i iść przed siebie na przekór naszym chęciom. Dlaczego to wszystko brzmi tak mrocznie i pozbawia nadziei? Okazuje się, że dla wielu osób wszystko to, co związane z urzędami kojarzy się z reguły negatywnie.

ZUS
Autor: Joel Bombardier
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie te pojęcia, takie jak: VAT-R, czy podobne mogą być związane ze skomplikowanym maratonem między kolejnym okienkami w urzędzie. Zazwyczaj słyszymy w nich, że do zakończenia danej sprawy brakuje nam tylko… I tak w kółko, bez końca. Nie dajmy się jednak zniechęceniu i już dziś wypełnijmy wszystkie takie obowiązki – ostatecznie i tak będziemy musieli to zrobić.Podstawa to podejść do całej kwestii ze spokojem. Kiedy się wyciszymy i złapiemy oddech będzie nam łatwiej życzliwie patrzeć na panią siedzącą za okienkiem czy biurkiem w urzędzie. Ona też ma rodzinę, własne problemy i również chciałaby bezproblemowo załatwiać wiele rzeczy. Jest jednak niejako trybikiem w całej tej biurokracji, zatem nie obwiniajmy jej za to, że składki ZUS 2015 śnią się nam każdej nocy (www.poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-ile-wyniosa-skladki-zus-przedsiebiorcy-w-2015-roku). Niekiedy wystarczy się zdystansować, a świat nabiera zupełni innych odcieni. Jeżeli zrozumiemy, że na niewiele spraw w całym systemie administracyjnym, urzędowym, czy biurowym mamy wpływ, na pewno odkryjemy, że wcześniej czy później wszystko da się załatwić.sprawy urzędowe
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Na sam koniec warto jest ustalić plan działania. Co zrobię, gdy i kolejnym razem odeślą mnie z przysłowiowym kwitkiem? Czy i tym razem będę klął pod nosem? Może jednak warto w inny sposób zareagować? Nie tylko my obciążeni jesteśmy ciężkimi i niełatwymi sytuacjami i koszty uzyskania przychodu w urzędowym okienku musimy tłumaczyć po kilka razy (www.poradnik.wfirma.pl/-koszty-uzyskania-przychodow-w-2015-roku). Tak naprawdę często sprawy te przychodzą z rąk do rąk, bowiem trzeba je zamknąć zgodnie z prawem, jednak w końcu zostaną załatwione. Grunt to starać się być terminowym i nigdy nie naginać obowiązującego prawa – tylko wówczas sami do siebie nie będziemy mieć pretensji, a świat stanie się choć odrobinę lepszy. Zadbajmy o detale i dystansujmy się do wszystkiego, a z pewnością będzie nam znacznie lżej w naszym codziennym egzystowaniu. Więcej na poradnik.wfirma.pl.