Kiedy wystawiać podstawowe pokwitowanie pracownicze

in biurokracja, kredyt, świadczenia społeczne
Organizując wiele spraw w urzędach trzeba przedstawić często sporo poświadczeń. Dobrym przykładem może być próba otwarcia własnej działalności gospodarczej. Jednak nie jest to wyłączny przypadek gdy biurokracja nas dopada. Innym przykładem są kontakty z ZUS. Teoretycznie załatwienie sprawy winno być nieskomplikowane, instytucja owa zbiera o obywatelach dużą ilość informacji. Mimo iż działają systemy informatyczne przeznaczone dla owej instytucji petent i tak musi przedstawić wiele danych, które tak naprawdę ta państwowa instytucja już posiada. Ekonomiści zauważyli, że biurokratyzm jest swego rodzaju samo poruszającą się machiną. Publiczna administracja bowiem ma to do siebie, że stara się wszystko skategoryzować.


ważne dokumenty
Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jest w razie gdy ulegniemy wypadkowi i chlebodawca będzie musiał wypisać odpowiedni blankiet zus Z 3. Wypełnia się go w razie jeżeli pracownik ulegnie wypadkowi. (Więcej informacji: Web INnovative Software). Jednakże i w mniej kłopotliwych przypadkach pracobiorca czasami potrzebuje od chlebodawcy pozyskać wydawałoby się oczywiste dane jak zaświadczenie o zatrudnieniu oraz płacach potrzebne do różnego typu społecznych świadczeń. Zaświadczenie o zatrudnieniu wprawdzie nie jest w jasny sposób zdefiniowane w regulacjach, jednak w prawie czasem ważny jest również zwyczaj a ów stanowi iż zaświadczenie o zatrudnieniu wydaje się za każdym razem na życzenie osoby zatrudnionej. (Więcej informacji znajdziesz tutaj: Web INnovative Software). Oznacza to iż pracownik może w konkretnym miesiącu poprosić o ten dokument nawet parokrotnie.
dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu


Przykładową sytuacją w której może się nam przydać zaświadczenie o zatrudnieniu może być wizyta w banku kiedy ubiegamy się o kredyt albo staramy się o świadczenie rodzinne. Jeśli już mowa o rodzinie dobrze jest sprawdzić w ZUS czy nasz chlebodawca we właściwej wysokości odprowadza za nas obowiązkowe składki na emeryturę jak też zdrowotne. Sprawdzenie uprości nam kalkulator ZUS, starczy bowiem wprowadzić do aplikacji stan uposażenia a program obliczy należne składki. Kalkulator ZUS przyda się też w razie kiedy prowadzimy małą firmę i sami zajmujemy się rachunkowością. Kalkulator ZUS uprości też pracę każdemu księgowemu w przypadku gdy sprawdza on obliczenia, aczkolwiek taki kalkulator nie może być traktowany jako jedyna metoda obliczania składek albowiem podaje on jedynie szacunkowe wyniki. Sprawdź naszą propozycję: poradnik.wfirma.pl/kalkulator-wynagrodzen.