Który odkurzacz nabyć do mieszkania?

in części, moc, obraz, rodzaj, styl
Lewitujące w powietrzu pyły, cząsteczki kurzu, na posadzce sierść zwierzaków. Trudno nazwać to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy proponują zatem rozwiązania, dzięki którym Twój domek będzie idealnie czysty.


Jak spowodować, ażeby reklamowy obraz stał się rzeczywistością? Sekret tkwi m.in. w poprawnie dobranych filtrach.


biurko
Źródło: pixabay.com


garnki
Autor: William Allen, Image Historian
Źródło: http://www.flickr.com


Odkurzacze workowe (tradycyjne) – najbardziej popularne, najtańsze jak też proste w obsłudze elektroluksy. Jak nazwa uwypukla, posiadają wymienny worek, do którego gromadzą się zanieczyszczenia. Worek może być papierowy (jednokrotny) lub tekstylny (wielokrotnego użycia, z możliwością prania). Niewątpliwymi pozytywami takiego elektroluksu są: stosunkowo mała cena zakupu jak też brak dodatkowej pracy po odkurzaniu. Na nieszczęście, worki znaczą ponadprogramowy koszt bądź nieodzowność czyszczenia. Nabywając elektroluks tradycyjny, warto pamiętać, że siła ssąca może maleć wespół z napełnieniem worka a także że tenże typ odkurzacza jest najmniej efektywny w pochłanianiu pyłów, roztoczy oraz alergenów. Elektroluksy piorące takie jak Karcher se 3001 posiadają ponadplanową funkcję prania kobierców bądź tapicerki.
Elektroluksy bezworkowe natomiast, zamiast worka, do którego wpadają pyły, posiadają plastykowy zasobnik, który trzeba regularnie opróżniać a także myć. Działanie elektroluksu opiera się na systemie cyklonu, jaki odwirowuje pył oraz brud z obiegu atmosfery i osadza go na dnie pojemnika lub na systemie wodnym (zanieczyszczenia a także pył oddzielają się za pomocą wody po czym opadają na dno zbiornika z wodą). Odkurzacze wielozadaniowe – są to odkurzacze, jakie mogą wykonywać pracę – zależnie od potrzeby – jako workowe bądź bezworkowe.


Te elektroluksy nierzadko mają również ponadplanowe opcje: prania dywanów, oczyszczania posadzki, okien jak też zbierania rozlanych cieczy (elektroluksy piorące). Na rynku pokazały się też elektroluksy parowe, takie jak dla przykładu Karcher sv 1902.