Który plecak wybrać na krótką wędrówkę, a jaki na kilkudniowy wyjazd w góry?

in części, moc, sprzedaż
Dziś do nabycia mamy dużo toreb. Jest to obowiązkowy składnik dowolnego podróżnika. Warto pomyśleć czy też będziemy potrzebować plecaka na wędrówkę w góry, czy też do lasu.
galeria
Autor: Andy Rogers
Źródło: http://www.flickr.com


Gdy będziemy wiedzieć już do czego plecak ma nam posłużyć, trzeba zastanowić się, co będziemy w nim nosić.


Plecak płócienny sprawdzi się znakomicie na krótką wycieczkę w góry czy do parku. Nadaje się on do solidnych jeansów czy wysokich butów. Pasują one do wszystkich elementów ubioru. Duży plecak obowiązkowo powinien posiadać pasek na klatkę piersiową. Dzięki niemu o wiele łatwiej go używać, a podczas biegania wcale się go nie czuje. Dobrze jest, kiedy plecak mocno utrzymuje się pleców. Ważne są także pomocnicze kieszenie na komórkę czy aparat fotograficzny. Ważne jest, żeby plecak był nieprzemakalny. Prawidłowo jest, jeśli ma on dużo różnych zaczepów, do których można by przywiązywać sznurek. Dzięki temu rozwiązaniu do plecaka możesz coś przyczepić. Mnóstwo plecaków posiada w górnej części uchwyt na karimatę. Należałoby przyczepić ją w pionie, gdyż nie będzie wtedy o wszystko zaczepiać, np. drzewa czy skały.


W pojemnych plecakach bardzo istotny jest stelaż. Dzięki niemu nasz plecak będzie prawidłowo się trzymał, a nawet źle spakowane rzeczy nie będą uciskały nas w plecy. Doskonałe zapięcie to także bardzo istotna sprawa przy doborze plecaka. Klasyczne klipsy powodują, że plecak można by otworzyć nawet w rękawicach. Prawidłowo by było, żeby plecak otwierał się także od dołu.
W takiej sytuacji jeśli chcesz wyciągnąć coś z dna torby, nie musisz wszystkiego wypakowywać. Są plecaki, które można by otworzyć też od środka i to też jest bardzo dobrym rozwiązaniem.