Kto powinien zdać pit 36?

in PIT, rozliczenia, sprawozdanie
Jeżeli zbliża się czas rocznych rozliczeń, powinniśmy zaznaczyć jaki pit wypełnić, tak by wszystko się zgadzało, żeby w prawidłowy sposób pokazać wszystkie nasze zarobki i uniknąć obowiązku złożenia korekty.

rozliczenia PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Typów pitów istnieje niesamowicie dużo, więc warto poszukać rzetelnych danych w sieci, a jeżeli tam ich nie odnajdziemy, to wciąż możemy w urzędzie skarbowym spytać o to, który pit powinniśmy wypełnić, zwłaszcza że ma szansę się okazać, iż powinniśmy tych dokumentów wypisać parę a każdy inny. Przez to wszystkie niejasności musimy jak najszybciej usunąć, aby nie popełnić omyłki oraz nie być zmuszonym do spędzenia większej ilości godzin nad takim rozliczeniem.Dla kogo powstał pit 36?Gdy prowadziliśmy działalność pozarolniczą, która była opodatkowana na warunkach ogólnych, najmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, lub część naszych zarobków jest z zagranicy, to właśnie my musimy wypisać pit numer 36 oraz przedłożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Okazuje się to tym ważniejsze, że te zarobki będą się łączyły z innymi naszymi zarobkami, a więc niezłożenie takiego pita będzie uznawane jako zatajenie przychodów. Gdy obawiamy się, że nie będziemy potrafili dobrze sami wypisać takiego pita, to należy wyszukać księgowej, która podejmie się takiego zlecenia, lampy (kliknij) udać się po wsparcie do odpowiedniego urzędu skarbowego, gdzie też uzyskamy taką rzetelną pomoc i przy okazji będziemy mieli szansę wyjaśnić wszystkie nasze niejasności. Jak zawsze najistotniejsze istnieje tutaj to, aby wszystkie informacje wpisać w dobre rubryki, ponieważ wtedy wszystko będzie się zgadzało.

Należy to robić prędzejNie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, ponieważ wtedy w pośpiechu może się okazać, że zrobimy jakiś błąd. Lepiej to wszystko robić prędzej, na spokojnie, a w razie wątpliwości trzeba je od razu wyjaśniać niż liczyć, że być może się uda i jednak wypiszemy wszystko tak jak należy.