Na co powinien zwracać uwagę każdy z hodowców gołębi? Jakie symptomy oznaczają, iż gołąb jest w najlepszej formie?

in czas, preparat, witamin, witaminy
Każdy hodowca gołębi, zawodowiec czy amator, ma świadomość, jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju ptaków mają różnorakiego rodzaju witaminy i suplementy. Jeśli chcemy, aby nasze gołębie cieszyły się najlepszą kondycją, to trzeba pamiętać o właściwie dobranych preparatach. Jednakże to nie wszystko, bo każdy hodowca gołębi powinien znać swoje gołębie i zdawać sobie sprawę, w jaki sposób je obserwować, by móc wyłapać każdy niebezpieczny sygnał.


Preparaty dla gołębi to podstawa, dzięki temu zachowają one najlepszą kondycję przez lata. Takie gołębie są szczęśliwe, rozwijają się wspaniale, prezentują się bardzo okazale. Każdy hodowca musi o tym wiedzieć, aby dobierać tylko najlepsze preparaty dla gołębi pocztowych, dobrane specjalnie dla rodzaju gołębi, które hodujemy. Tak samo niezbędne są witaminy dla gołębi, jakie wzmacniają układ odpornościowy każdego ptaka.


gołębie na placu
Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, tak jak wspomnieliśmy, powinniśmy potrafić obserwować swoje gołębie. Musimy nauczyć się każdego z aspektów zachowania gołębi w czasie różnych sezonów. Taką obserwacją powinno być przeanalizowanie nocnych odchodów wdowców. Muszą być małe jak kulki do gry, złączone w małe grupki. Identycznie wygniecenia w gnieździe są bardzo dobrą oznaką.


Pamiętajmy, iż metabolizm oraz kondycja gołębia na najwyższym poziomie jest w stanie być przez nas kontrolowana za pomocą tego typu symptomów, na przykład jak zwarte, gładkie pióra, białe woskówki, czyste, błyszczące oczy czy różowe gardło. Jak trzymamy gołębia w ręku to musi być nie za bardzo ciężki, musi mieć elastyczne mięśnie - sprawdź witaminy dla pocztowych gołębi, które poruszają się, kiedy trzymamy go w ręce trochę dłużej. Po tym możemy poznać, z jakim okazem mamy do czynienia.