Nastroje na rynku mieszkaniowym

in deweloper, deweloperzy, firma, mieszkania, nieruchomości, osiedle
Wrocławski rynek sprzedaży mieszkań bez przerwy się zmienia. W różnych częściach miasta są oddawane kolejne osiedla. Wystarczy zbadać w sieci, jak spora jest dziś ilość propozycji sprzedaży. Wpisując chociażby "mieszkania Wrocław", otrzymuje się setki rekordów anonsujących się biur nieruchomości jak i indywidualnych kontrahentów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak popytu. Ludzie są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu długofalowych zobowiązań , przede wszystkim takich, które w widoczny sposób uszczuplą ich domowy budżet. Teraz miesięczna spłata kredytu hipotecznego to przeważnie 1300-1800zł, a niepewność szybkiego ożywienia gospodarczego nie pomaga końcowym decyzjom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding
Zakończenie 2012 roku wzbudziło ruch ze względu na końcówkę ministerialnego programu dopłat. Wielu osób musiało zdążyć zakupić nieruchomość po niższej cenie. Nadchodzący rok może przynieść stagnację na rynku. Nie tylko zbliżający się trudny okres, a co za tym idzie wzrost bezrobocia, będzie miał znaczenie na bezruch w transakcjach kupna-sprzedaży, ale i czekanie na nowy projekt Mieszkanie dla Młodych. Przy okazji właśnie wygaszanej Rodziny na Swoim dużym wzięciem cieszyły się nieruchomości z rynku pierwotnego. W ostatnim czasie deweloperzy prześcigali się w promowaniu programu.

Przyszły rok może być już dla nich niekorzystny. Duże firmy zajmujące się sprzedażą są mniej skłonne do ustępstw niż prywatni właściciele, dla których stosunkowo wygórowane koszty firm deweloperskich mogą stać się szansą, na którą czekali. Tak jak bez wsparcia agenta ciężko było im ukończyć transakcję, tak teraz sytuacja może odwrócić się na ich korzyść.

A deweloperzy wcale tak chętnie nie chcą schodzić z oferowanych cen. Być może uwarunkowania i konkurencja oceni zaistniałą kondycję i zmobilizuje ich do obniżek, ale na duże spadki nie ma co oczekiwać. Deweloper zainwestował i teraz potrzebuje zarobić… Nieruchomości Wrocław to teraz głównie sprzedaż mieszkań. Wydaje się, że domy dla wrocławian przestały istnieć. Nie dziwi to szczególnie, bowiem ich koszt jest przeważnie dużo wyższy niż np. mieszkania na kilkunastoletnim osiedlu. Równie mało istotna wydaje się być miejsce. Już nie zwracamy uwagi na to gdzie się wprowadzimy, ale czy w ogóle uda nam się dostać kredyt i wyszukać odpowiednią posesję.Wyświetl większą mapę