Nie jesteś pewny, co do wiarygodności przyszłego partnera biznesowego? Zrób to!

in biznes, Przedsiębiorstwa, raporty, usługi, wywiad
Jedną z najsilniej właściwych cech, którą przypisujemy zarówno ludziom, jak i przedmiotom martwym, jest pewność. uwielbiamy otaczać się osobami prawdziwymi, zaufanymi, pragniemy mieć przyjaciół, na których możemy liczyć i partnera, jakiego możemy być pewni.


Ocena pracownika
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Chcemy posiadać partnerów biznesowych, którzy nas nie oszukają. Z przedmiotami martwymi jest prościej – otrzymamy gwarancję. Z ludźmi nie doświadczymy takiego zabezpieczenia. jednakże w sytuacji partnerów gospodarczych da radę się zabezpieczyć. w jaki sposób?

antidotum na takie zagadnienia jest wywiadownia gospodarcza, czyli adekwatna weryfikacja kontrahentów. Za tymi kwestiami kryją się wyspecjalizowane firmy pozyskujące, analizujące, potwierdzające lub obalające wiadomości, przygotowujące raporty i tak zwany biały wywiad (jedna z form działalności wywiadowczej; zdobywanie informacji ze źródeł ogólnie osiągalnych. każdego takie działanie ma na celu idealne skontrolowanie koniunktury gospodarczej przedsiębiorstwa gospodarczej, z jakim pragniemy nawiązać kooperację.

Możemy być pewni, że kooperacja z takim firmą zaowocuje wspomnianą we wstępie pewnością. Możemy, bowiem całym sobą odczuwać, że mamy przywiązaną żonę czy uczciwego małżonka oraz zaufanego przyjaciela, lecz w interesach te uczucia nie mają racji bytu. Tam ważny jest konkret i pokaźne pieniądze, jakie można zdobyć albo – niestety – zaprzepaścić.

Wywiadownie gospodarcze przygotowują tak zwany raport handlowy, który zawiera, między innymi: adres, numer telefonu danego podmiotu, dane rejestrowe, historia przedsiębiorstwa, udział w rynku, kapitał nieruchomości, zatrudnienie, import, eksport, wypłacalność, ocena płatności, terminowość spłacania zobowiązań, wyniki finansowe na tle sektora i wiele, wiele innych. Dzięki tak przygotowanej dokumentacji pojawia się widok przedsiębiorstwa, z jakim chcemy współpracować. Jeśli w miejsce wątpliwości i stałej niepewności chcemy mieć gwarancję uczciwego partnera warto skorzystać z usług tego typu instytucji.


Nie warto bowiem oszczędzać na takiej istotnej kwestii, jak uczciwość kontrahenta handlowego, nie warto dumać: „jakoś to będzie”, bo może się okazać, iż istotnie „jakoś będzie”, ale niespecjalnie ciekawie dla naszego interesu.