Nie zapominaj o przepisach, gdy myślisz o budowie domu

in budownictwo, budynek, inwestycje, mieszkanie, pozwolenie, prawo, przepisy
Każdy z nas prędzej czy później dochodzi do wniosku, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie albo dom. Gdy już podejmiemy decyzję zaczyna się cały proces nabywania lub stawiania domu. Sporo ludzi obecnie decyduje się na zakup lokalu od dewelopera. Niezależnie od tego czy kupujemy czy budujemy dom warto zapoznać się z przepisami, jakie regulują tę działkę.


Przepisy budowlane określają właściwie wszystko, co związane jest z inwestycjami budowlanymi. Począwszy od projektu, przez standardy wykonania, nadzór, kwestie wiążące się z ochroną środowiska, aż do działania osób związanych z budownictwem.

Gdzie szukać przepisów

Kodeksy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Obecnie obowiązujące prawo budowlane weszło w życie w 1994 roku. Ważne jest, żeby chociaż mniej więcej orientować się, o czym mówią te przepisy. Wówczas będziemy wiedzieć, czego musimy wymagać od dewelopera. Niestety bywa tak, że działają przedsiębiorstwa, które prawo traktują dość umownie. Zanim podejmiemy decyzję o współpracy z jakąkolwiek firmą, sprawdźmy co do tej pory zrobiła. Powinniśmy też popytać innych klientów, poszukać opinii w internecie. Wszystko po to, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Najlepiej jednak, jest poradzić się dobrego radcy prawnego. Zobacz na kancelaria prawnicza Lexperts Wrocław.

Każdy człowiek chce mieć dom, czy mieszkanie wykonane wedle najlepszych standardów. Chcemy aby miejsce, w którym zamieszkamy dawało poczucie bezpieczeństwa. Liczymy na to, że budowla postawiona jest jest z najlepszych materiałów, że ściany nie będą pękać po roku, a podłogi będą równe.


Sprawdź firmę budowlaną

Warto znać przepisy budowlane (lexperts.pl/specjalizacje/prawo-budowlane/), chociaż ogólnie. Jeżeli wkładamy w naszą nieruchomość duże pieniądze, to chcemy za nie dostać wysoką jakość. Gwarantują nam to firmy, które funkcjonują na rynku od wielu lat oraz oczywiście w zgodzie z przepisami. Nie bójmy się sprawdzać i dopytywać. Dom czy mieszkanie to przecież najczęściej inwestycja na wiele lat, a nawet na całe życie. Firma, która podejmuje się zbudowania naszego domu musi gwarantować, że spełnia on wszystkie wymogi i dzięki temu dostaniemy bez kłopotu pozwolenie na użytkowanie. Dom to spokojna przystań każdego człowieka. Gdy decydujemy się na zbudowanie czy zakup swojego domu zróbmy wszystko, aby miejsce to spełniało wszystkie nasze wymagania.