Niejeden chce pracować w taki sposób, aby mieć z tego pieniądze i niejednokrotnie takie pragnienie się spełnia

in biznes, czas, części, praca, sklep
Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach często nie mają ochoty iść utartą ścieżką i praca od 9.00 do 17.00 na cudzy rachunek ich nie interesuje. Pragną pracować dla siebie i sami sobie być szefem.


Chętnych, żeby założyć własny interes jest wielu.


sklep spożywczy
Autor: Le Pukka concept store
Źródło: Le Pukka concept store


licznik energii elektrycznej
Źródło: flickr.com
To, co niestety jednakże stopuje większość z nich, to groźba prędkiego bankructwa. Niestety wykresy nie pocieszają, gdyż uświadamiają, że około 90% nowych przedsiębiorstw nie funkcjonuje dłużej aniżeli rok. Jeżeli jednak jesteśmy na tyle zdeterminowani, by podjąć ryzyko, to musimy podejść do dzieła niezwykle roztropnie. Trzeba zrobić szybki research i zastanowić się, co jest niezbędne w naszej okolicy. Niemądre będzie poniekąd otwieranie salonu fryzjerskiego, jeśli w naszej dzielnicy istnieją już dwa i oferują dobre usługi. Dobrym wyjściem może być sklep spożywczy, jeżeli takiego nie ma w bliskiej okolicy. Zwykle w takich punktach mieszkańcy szukają pomocy późnym wieczorem, kiedy skończył się chleb czy mleko. Studenci, którzy będą robić prywatkę, na pewno u nas zaopatrzą się w alkohol.


Pamiętajmy jednak, że godziny otwarcia naszego sklepu muszą poniekąd zadowolić każdego - zatem musimy otwierać wcześnie rano, by dzieci idące na lekcje były w stanie kupić u nas batonika lub drożdżówkę oraz zamykać dopiero stosunkowo późno, aby dać możliwość zakupów spóźnialskim, kiedy wszystko inne będzie już zamknięte.


Posiadanie sklepu spożywczego nie będzie łatwe, ale z pewnością przynosi mnóstwo satysfakcji i sami sobie będziemy kierownikiem.