Dobra metodyka przywództwa a także kierowania przedsięwzięciem podstawą doskonałego wyniku

in certyfikat, firma, nauka
Sprawdzona strategia przywództwa oraz sterowania przedsięwzięciem filarem sukcesu

Niezawodna strategia zarządzania oraz sterowania projektem filarem sukcesuDobre zarządzanie a także kierowanie przedsięwzięciem to trudne i odpowiedzialne zadanie.


szkolenie prince2
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Aby odnieść mistrzostwo w tej dziedzinie opłaca się skorzystać z szeroko wykorzystywanych i sprawdzonych koncepcji. Jeżeli posiadasz doświadczenie oraz odnosisz sukcesy jako menedżer, warto udokumentować swoje umiejętności zdobywając certyfikat.

PRINCE2 - uniwersalna strategia dowodzenia projektami

PRINCE2 jest uniwersalną koncepcją używaną do zarządzania i sterowania przedsięwzięciami z różnych obszarów o wszelkich wielkościach. Jest oparta na produktach tzn. jej plan działania jest skupiony na wyniku. Termin pochodzi od pierwszych liter angielskiej nazwy metodyki: PRojects IN Controlled Environments, tzn. Projekty w sterowanym środowisku. Metodyka PRINCE2 (sprawdź tutaj) płynie z standardu PROMPT (Project Resource Organisation Management Planning Technique). W 1989 r. po nabyciu praw do standardu PROMPT przez firmę LBMS, brytyjska agencja rządowa CCTA (Central Computer and Telecommunications Agency) udostępniła standard pod odświeżoną nazwą PRINCE. Wykorzystywany uprzednio przede wszystkim w obszarze IT koncept zaczął być stosowany oprócz tego poza nim. W 1996 r. udostępniono standard PRINCE2 jako ogólną strategię kierowania przedsięwzięciami.


Certyfikat PRINCE2 Foundation - pierwszy krok w kierunku stania się akredytowanym liderem

szkolenie
Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Swoje umiejętności a także znajomość strategii PRINCE2 warto zweryfikować uzyskując dokument świadczący o wiedzy i doświadczeniu. Dokument można zdobyć na jednym z dwóch poziomów zaawansowania: Foundation oraz Practicioner. O certyfikat PRINCE2 Practicioner mogą aplikować jedynie jednostki posiadające certyfikat PRINCE2 Foundation, który jest globalnym poświadczeniem wiedzy merytorycznej oraz znajomości nomenklatury dotyczącej strategii. Certyfikat wydawany jest przez EXIN/PEOPLECERT "PRINCE2 Foundation" bezterminowo. O dokument PRINCE2 Foundation mogą ubiegać się wszyscy. Nie trzeba posiadać udokumentowanych godzin nauki czy też praktyki.