O czym trzeba pamiętać wypożyczając auto poza granicami Polski?

in dom, firm, komplet, kupić
Nawet jeżeli mamy własny pojazd, czasami zdarzają się okoliczności, kiedy jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. To często spotykana praktyka w wypadku wycieczek zagranicznych, gdyż aby dotrzeć do jakiegoś obcego państwa, zazwyczaj korzystamy z samolotu.


Jeżeli nie masz w tym względzie należytego doświadczenia, na pewno docenisz garść wskazówek, które tu dla Ciebie zostały przygotowane.


Przede wszystkim należy korzystać z usług renomowanych firm, jakie oferują wynajem samochodu. Alternatywą są pośrednicy, którzy zapewniają kontakt do wypożyczalni, lecz nie są odpowiedzialni za samą jej ofertę. Dlatego też jeżeli pomimo rezerwacji konkretnego pojazdu w momencie, gdy będziesz chciał go wynająć, pojazdu na terenie wypożyczalni nie będzie, tylko renomowana spółka będzie posiadała stosownie duże zaplecze, żeby zaproponować inne auto. Prawdopodobnie ceny w takich wypożyczalniach będą trochę większe, jednak czasem oszczędności nie są najważniejszym czynnikiem. W czasie wynajmu trzeba też sprawdzić czynnik CDW, zatem jak duży jest własny wkład w przypadku wystąpienia szkody. Cena wynajmu może, lecz nie musi zawierać opłaty Collision Damage Waiver.


produkcja
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Należy mieć w pamięci, że CDW nie jest odpowiednikiem ubezpieczenia, a tylko rezygnacją firmy z domagania się kompletnej wartości strat w wypadku kosztowych w naprawieniu szkód. Trzeba się poza tym dowiedzieć, jak dużo trzeba będzie zapłacić, jeśli pojazd będzie skradziony. W czasie wynajęcia pojazdu oferowane są odpowiednie pakiety ubezpieczeń, np. Super CDW czy Ekstra Tu.


Warto jest je wykupić, jednak należy także zwracać uwagę na jego zakres, gdyż ubezpieczenie to może objąć np. jedynie opony oraz lusterka, nie natomiast cały samochód.