O czym trzeba wiedzieć, projektując magazyn? Co ma znaczenie, gdy chodzi o funkcjonalność oraz kwestie bezpieczeństwa?

in piec, przestrzeń, regały, WC
Są tego typu miejsca, gdzie konieczne jest zachowanie ważnych reguł bezpieczeństwa. Trzeba zadbać o takie sprawy już na etapie wykonywania projektu wnętrz.
magazyn
Autor: David Krieger
Źródło: http://www.flickr.com


Chodzi o magazyny, w przypadku których należy wiedzieć o kilku sprawach.


Magazyn to miejsce służące do składowania różnego rodzaju towarów. Trzeba tutaj zatroszczyć się o właściwą organizację, lecz również o bezpieczeństwo. Gdy chodzi o pierwszą kwestię, to ważne jest wyznaczenie stref, jakie spełnią konkretne funkcje. Meble zastosowane do przechowywania powinny być solidne oraz opisane w ten sposób, żeby było wiadomo co i gdzie się znajduje. W taki sposób sprawniej uda się dojechać do konkretnych artykułów. Właściwie oznaczone muszą być także ścieżki, po jakich jeżdżą wózki zwane widłowymi. Chodzi głównie o oznaczenia na posadzce o wyróżniającym się jasnym lub żółtym odcieniu.


Tego typu znaki na posadzce pozwalają także zadbać bardziej o bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Co więcej, podczas załadunku lub rozładowywania istotne jest też postawienie słupów i łańcuchów, które zamkną niebezpieczne miejsce oraz będą ostrzegały przed WChodzeniem na taki teren. Kluczowe jest również jasne wytyczenie drug do ewakuacji oraz wyszkolenie osób zatrudnionych w taki sposób, aby byli świadomi, jak z nich skorzystać.
Ta wiedza na pewno przyda się w sytuacji zagrożenia, jakim może być przykładowo pożar. To tylko część rzeczy, o których nie powinno się zapominać, projektując magazyn. Jednak są one szalenie ważne.