Rozglądnijmy się za najzupełniej darmowym kontem

in banki, finanse, konto bankowe, lokaty, pieniądze
Zdarzają się jakieś rodzynki, Polacy, którzy nadal nie mają konta bankowego, ale fakty są takie, iż trudno dzisiaj funkcjonować bez chociażby jednego konta osobistego. Wiadomo - większość pracujących pozyskuje swoje wynagrodzenie właśnie na konto bankowe. Ciągle funkcjonują emeryci, którym co miesiąc listonosz przynosi emeryturkę, ale nawet ta grupa społeczna coraz chętniej korzysta z usług banków. A zresztą banki w naszym kraju nie powstały w 1989 roku, zatem po upadku PRL-u. Można zaryzykować twierdzenie, że błyskawicznie maleje ilość osób bez własnego konta bankowego i nie jest powiedziane, iż chodzi w tym momencie tylko o schodzenie na tamten świat starych roczników. Co zatem należy wiedzieć o kontach bankowych?
Banknoty i monety
Autor: Public Stock
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewne najistotniejsze dla przeciętnego poszukiwacza konta osobistego jest to by nie płacić za wielu pieniędzy. Można powiedzieć, że często banki w istocie gwarantują brak opłat, ale mimo wszystko trzeba zachować większą ostrożność. Faktyczne realia usług bankowych są bowiem w zasadzie takie, iż trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć, że jeżeli coś jest darmowe w dniu dzisiejszym, to tak samo będzie w późniejszym okresie.

świnka z banknotami jako przykład inwestycji
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności opłaty za konto osobiste zaczęły gwałtownie wzrastać po 2008 roku - wielki kryzys ekonomiczny spowodował, że także polskie banki zaczęły miewać znaczne kłopoty finansowe. Choć to tak naprawdę nieco wymówka. Naturalnie i tak ludzie nie mogą założyć bardzo pesymistycznie, iż ciężko o konto bankowe bez opłat (bgz.pl/dla_ciebie/konta_osobiste_oszczednosciowe/) - cóż, na całe szczęście sytuacja w polskim sektorze bankowym polepszyła się, co sprawiło, że banki ostatnimi czasy nadal kuszą Polaków atrakcyjnymi warunkami. Rozchodzi się o konta, lecz również chociażby lokaty. Banki chcą zarabiać, skutecznie konkurować z innymi instytucjami finansowymi. A przecież funkcjonuje u nas dużo banków...

Atrakcyjniejsza sytuacja jest również dostrzegalna w tych dziedzinach jak chociażby bankowość internetowa dla spółki (www.bgz.pl/dla_firmy/male_srednie/rachunki/)- sporo droższe to rozwiązania, ale jakby nie patrzeć przystosowane do wymagań sporo konkretniejszych klientów. Kiedy wchodzi w grę obsługa bankowa spółek, zasadniczo jest sporo drożej, ale jest o wiele więcej dodatków. Pamiętajmy o tym.