Opłat bywa tak wiele, że nie sposób im poradzić. Sprawdź, czy wszystkie rachunki są opłacone!

in opłaty, prawnicy, radcy, telewizory
Każdego miesiąca bywamy zobowiązani do uiszczania opłat za rachunki. Opłacamy czynsz, energię elektryczną, rachunek za wodę, odbiór odpadów, jak także za usługi rekreacyjne, czyli telefon, internet oraz telewizję. Każdy abonent w naszym kraju posiadający zarejestrowany odbiornik TV zostaje zobligowany do opłacania abonamentu RTV.

opłaty za telewizję i radio
Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Ustalona opłata budzi niechęć w Polakach

Od wielu lat na naszych rodakach posiadających działające odbiorniki radiowe i telewizyjne spoczywa wymóg rejestracji urządzeń i składania comiesięcznej opłaty abonamentowej. Abonament RTV nie jest tani, gdyż miesiąc korzystania z odbiornika telewizyjnego kosztuje ponad dwadzieścia złotych, a radia ponad sześć złotych. Opłaty te budzą w ludziach spore wątpliwości, ponieważ większość opłaca też telewizje kablowe oraz cyfrowe, a pomimo to trzeba płacić drugi raz za samo posiadanie telewizora. Sporo osób w którymś momencie zaprzestało opłacać abonament RTV. W ostatnich miesiącach do ich domów przyszły jednak upomnienia oraz wezwanie do zapłaty bardzo dużej kwoty.

Jeśli ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV?

Poczta Polska wystosowała upomnienia, w których nakłada żądanie opłacenia wyjątkowo dużej kary, ma to być kwota równa trzydziestokrotnej cenie abonamentu. Przestraszeni konsumenci masowo zaczęli szukać pomocy oraz informacji, w jakim czasie następuje przedawnienie abonamentu RTV. Jak się okazuje, zaległości z tego tytułu podlegają przedawnieniu po okresie pięciu lat. Obecnie rząd pracuje nad lepszą ustawą radiofoniczną, która miałaby zlikwidować opłatę abonamentową, a na jej miejsce wprowadzić opłatę audiowizualną, znacznie niższą. Nie powiedziano jednakże, w jakim czasie przepisy się zmienią.

prawo
Radca prawny odpowie na wszelkie pytania

Osoby, które dostaną takie wezwanie do zapłaty i obawiają się, czy ich abonament uległ już przedawnieniu, mogą odwiedzić fachowca i przedstawić nasuwające się wątpliwości. Odpowiednim miejscem, żeby szukać wsparcia, okaże się kancelaria prawna. W sieci można znaleźć bardzo wiele informacji, jednak czasami są one sprzeczne i niejasne. Rozmowa z radcą rzuci na sprawę zupełnie nowe światło i pozwoli właściwie zareagować na wysłane wezwanie do zapłaty. W kancelarii prawnej można uzyskać pomoc w różnych sytuacjach i przy przeróżnych kłopotach: osobistych i zawodowych.