Opaska odblaskowa samo-zaciskająca - najlepszy gadżet przeznaczona dla dzieciaków!

in gadżet, piec, problem
Elementy odblaskowe bardzo często wbrew pozorom ratują nasze życie. Nie raz jadąc gdzieś nocną porą, kierowcy nie widzą zbyt dobrze z powodu nie po oświetlanych drug, czy też po prostu bywają słabiej uważni z powodu przemęczenia - a jak dobrze wszyscy wiemy, mrok jest w takich przypadkach wrogiem.


oświetlenie
Autor: KRESS
Źródło: KRESS
Bardzo często bywa też tak, iż kierowca nas nie zauważy, nawet tak naprawdę nie spodziewając się, że w otaczającej go ciemności ktoś jest - a gdy nagle nas zauważy dzieje się prawdziwa tragedia, ponieważ nagłe zaskoczenie całkowicie spowalnia jego reakcje.


Odblaski są dokładnie tym, co sugeruje nazwa - jest to element, którego najważniejszym zadaniem jest po odbijać światło, jeszcze zanim padnie ono bezpośrednio na dane miejsce, gdzie ów odblask jest ulokowany. Powoduje to, iż nasza pełna uwaga koncentruje się na tym elemencie i dużo wcześniej widzimy, że ktoś lub coś się przed nami znajduje, dzięki czemu bez żadnego problemu możemy to po omijać albo w razie problemu się zatrzymać, gdyby coś wzbudziło naszą niepewność. Istnieje wiele form odblasków, lecz nas dzisiaj interesuje tak zwana samo-zaciskająca opaska odblaskowa, którą to bardzo często bawią się dzieciaki. Wygląda ona jak zwykły sztywny pasek otoczony odblaskowym materiałem, lecz kiedy tylko uderzy się nim o jakąś powierzchnię "zwija się" on w rulon. Gdy uderzymy nim o rękę, zawija się on dookoła niej jak bransoleta.


Jest to prawdziwy gadżet bardzo lubiany poprzez dzieci, które bardzo chętnie go noszą oraz bawią się nimi kiedy chcą, tym samym przy okazji nosząc na sobie jakąś rzecz, co nie jedynie da im całkiem sporo frajdy, lecz również uczyni bardziej bezpiecznymi na drodze, ciemnej drodze, na przykład powracając później do domu.