Otwierasz stronę internetową? Opanuj prawo IT

in piec, produkt, rzeczy
W obecnych czasach, mnóstwo naszych działań zostało przerzucone do świata internetowego. Możemy zrobić w nim zakupy, podziwiać gry komputerowe, zawrzeć nowe sympatie.http://www.lawinit.com/
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Każdego roku powstają dziesiątki kolejnych witryn, oferujących usługi wszelkiego typu. Jeżeli sam jesteś początkującym przedsiębiorcą w sieci, warto dowiedzieć się o kilku zasadach, których należy przestrzegać.


Jeśli otwierasz zwyczajny sklep online, w którym internauci będą komponować swój pakiet produktów, prawo IT interesuje cie wyłącznie w podstawowych kwestiach. Powinieneś przede wszystkim zamieścić na swej witrynie adnotację o tym, że korzysta ona z plików cookies. Taki jest wymóg Unii Europejskiej, za jego nieprzestrzeganie grozi wysoka grzywna. Ważnym jest także aby umieścić na osobnej stronie regulamin serwisu internetowego. Dzięki temu będziesz mógł uchronić się przed różnego typu nadinterpretacją ze strony klientów. Zasady dla wszystkich będą jasne. Sytuacja nieco inaczej prezentuje się w chwili, kiedy na swojej stronie tworzymy forum wymiany myśli pomiędzy internautami. W takim przypadku prawo IT o wiele łatwiej złamać, jeżeli na twojej witrynie ktoś zostanie obrażony, właśnie ty jako administrator możesz ponieść konsekwencję. Toteż w tym wypadku szczególnie bacznie trzeba skomponować regulamin serwisu internetowego (link do http://lawinit.com/home/uslugi/e-commerce/regulamin-dla-sklepow-internetowych/). Należy także wymyślić system kar, za każde zachowania sprzeczne z zasadami, internauta będzie miał zakaz wypowiedzi na określony przekrój czasu. Jest to najbardziej skuteczny sposób.
Każdy, kto posiada własną witrynę internetową, powinien przestrzegać określonych reguł ustanowionych dla przestrzeni wirtualnej.
Lecz w sytuacjach, kiedy na naszej stronie udzielają się również osoby postronne, prawo to jest ciężej wyegzekwować. Dlatego też warto wymyślić swój własny regulamin serwisu internetowego. Powinny w nim być zawarte wszystkie kluczowe kwestie.