Outsourcing – opłaca się?

in mocne, Najpierw, Początkowo, posiadania, rodzaju, utrzymywania, wykupienia
Są 2 opozycyjne sposoby rządzenia firmą. Istnieją tacy szefowie, którzy stwierdzają, iż najlepszą metodą da działalności jest korzystanie jedynie z własnych zasobów ludzkich. Drugie podejście to przekonanie, że bardziej opłacalne jest wynajmowanie zewnętrznych agencji do określonych zadań. Jakie są plusy i minusy tych dwóch odmiennych metod?


Utrzymywanie własnych specjalistów, np. od rachunkowości, wymaga wielu starań. Na początek trzeba wynaleźć odpowiednich ludzi
kalkulator
Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/
– to bywa niełatwe, ponieważ w czasie rozmowy kwalifikacyjnej nie można dowiedzieć się, czy jest to osoba z poczuciem odpowiedzialności. Kiedy już z rekrutujemy kogoś takiego, należy zajmować się wszelkimi procesami związanymi z human resources – odprowadzanie podatków, udzielanie urlopów i tym podobne. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że taka osoba staje się częścią zespołu, tak wchodzi w tryby pracy firmy, przez co prościej z kimś takim współdziałać. Można stworzyć stabilne więzi z kadrą, co rezultuje w przyszłości lepszymi wynikami.


Wynajęcie zewnętrznych specjalistów od prowadzenia finansów (namierzysz ich, jeśli do okienka wyszukiwania wpiszesz hasło typu „usługi prawne w Bielsko-Białej”) to sporo mniej obciążająca metoda, choć należy wyłożyć w tej metodzie trochę więcej pieniędzy. Wszystkich speców od ksiąg bądź prawników (prawników namierzysz, jeżeli do wyszukiwarki online wpiszesz hasło „porady prawne w Bielsko Białej”) przyjmuje do pracy zewnętrzna agencja, zatem to wszystko masz z głowy. Nie będziesz się również absorbować aspektami HR, gdyż jest to w puli zadań zewnętrznego biura. Bardzo ważną zaletą, która może cię skłonić do wynajęcia outsourcingowego biura finansowego, jest fakt, iż każda tego rodzaju firma ma obowiązek wykupienia polisy chroniącej cię przed kosztami możliwych pomyłek z jej strony. Dobre biura rachunkowe w Bielsku Białej namierzycie, o ile do wyszukiwarki internetowej wklepiecie frazę „biuro rachunkowe w Bielsko Białej”.
Źródło : http://evido.pl/