Papier nie wychodzi z mody, zatem rusz głową i zdobądź informacje, w jaki sposób możesz właściwie go wykorzystać

in Czasopisma, Druk, metody
Następny dzień, kolejny pomysł na biznes. Tym razem doszedłeś do wniosku, że będziesz pisarzem, albo może malarzem albo muzykiem. Nigdy do końca nie możesz się zdecydować. Raptem dochodzisz do wniosku, że stosunkowo przyzwoicie radziłeś sobie z zarządzając gazetą, zasadniczo w każdym stadium szkolnictwa. Dlaczego by nie spróbować!
Drukarnia
Źródło: http://www.sxc.hu
Życie w Katowicach nie często było kolorowe, ale od kilku dobrych lat wiele się zmieniło. Zaistniało wiele cudownych miejsc. Dworzec kolejowy tętni życiem i jest jednym z ciekawszych punktów przesiadkowych. Jest gdzie zjeść, gdzie się rozerwać, uczelnie też nie są najgorsze. Rynek pracy w dalszym ciągu jest pojmowany głównie z zagłębiem górniczym, jednak nic bardziej mylnego. Katowice to miasto kultury. Dlatego też, postanawiając stworzenie własnego czasopisma, prócz postanowienia na czym mamy ochotę się skupić oraz jaki będzie nasz generalny motyw a także docelowy nabywca musimy również znaleźć miejsce, które w niewygórowanej cenie spowoduje, iż nasze wypociny zobaczą światło dzienne.

Źródło - ulotki Katowice

Niezłym początkiem będzie wyszukanie w sieci hasła „drukarnia Katowice”. Wybierając informacje musimy mieć na względzie, że ma być to drukarnia offsetowa. Wydruk możemy pogrupować na dwa typy: arkuszowy oraz zwojowy. Nas ciekawi ten ostatni, który jest zarezerwowany dla wszelkich prac wysokonakładowych, czyli gazet, magazynów i czasopism. Drukarnia offsetowa i techniki przez nią używane są jednymi z częściej używanych w druku. Podłoże drukowe w formie zwoju dzieli się na „coldset” i „heatset”. Pierwsze to farba utrwalana przez wsiąkanie w papier, a drugie – wsiąkanie w papier i wyparowanie w wysokich temperaturach. Ta ostatnia to technologia użytkowana dla wydawnictw wyższej jakości, np. na papierze kredowanym.Po zdobyciu właściwych informacji nie pozostaje nic innego jak stworzenie grupy. Redaktorem Naczelnym będziesz bez wątpienia ty, jednak raczej nie poradzisz sobie jako indywiduum. Możesz zacząć od sprawdzenia kwalifikacji swoich znajomych, istnieje możliwość, że czegoś nie zauważyłeś i odkryjesz pośród kolegów niezwykle utalentowanych ludzi. Dalej będziesz musiał ogłosić casting lub raczej przeprowadzić rozmowy rekrutacyjne. Porządnie się przygotuj oraz przede wszystkim zdefiniuj jakiej wiedzy będziesz domagał się.