Perły do każdych produktów jubilerskich

in czas, człowiek, kobiety, produktów, wygląd
Perły są wytworami małżów perłopławów, rzadziej ślimaków. Są zbudowane z tej samej substancji co wewnętrzna część muszli. Perły powstają najczęściej jako odpowiedź organizmu małża na ciało obce, jakie przedostało się do muszli.


nowoczesny design skandynawskiego mieszkania
Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com


opony
Autor: Paul Rysz
Źródło: http://www.flickr.com


podarunek
Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com
Perły są stosowane właściwie do wszelkich produktów jubilerskich, od kolczyków po wisiorki, naszyjniki, broszki, a nawet pierścionki. Stanowią znakomity pomysł na prezent. Naszyjnik perły wyeksponuje piękno każdej kobiety. To doskonała propozycja na pójście do teatru, kina, lub romantyczną kolację. Perły można podzielić w oparciu o parę rozmaitych wyznaczników, ze względu na kolor, pochodzenie i kształt. Jeśli idzie o kolor to może być on różny, od białego, przez różowy, zielony, niebieski, aż po czarny. Wiele pereł charakteryzuje się subtelnym, najczęściej punktowym kolorem różu, bądź kolejną barwą, zwykle niebieskozieloną, lub fiołkową. Niektóre perły potrafią mienić się wieloma barwami tęczy. Jednak najbardziej dosadny podział pereł to ten zawierający klejnoty prawdziwe, które powstały bez interwencji człowieka, albo hodowlane które powstały przy współudziale człowieka. Wizerunek zewnętrzny pereł prawdziwych i hodowlanych jest taki sam i wyłącznie biegłe oko może je rozróżnić. Pomimo zewnętrznego pokrewieństwa perły naturalne i sztuczne nie są jednakże jednakowe.


Rozkład na perły naturalne i hodowane zagubił już swoje pierwotne znaczenie z uwagi na zanik pozyskiwania naturalnych. Z uwagi na środowisko bytowania mięczaka perłorodnego, perły można rozdzielać na słodkowodne i morskie. Perły słodkowodne to perły tanie, powszechne. Znacznie piękniejsze i cenniejsze są perły słonowodne.