Piaskowanie jako zabieg zbliżony do polerowania

in koszt, pracy, proces, Urządzenia, Wybór
Piaskowanie to przebieg zbliżony do polerowania, ale jest on wiele dokładniejszy. Piaskowanie umożliwia wyczyszczenie najmniejszych zakątków. Do tego zabiegu niezbędne są odpowiednie przybory.


pistolet do piaskowania
Autor: Tino Rossini
Źródło: http://www.flickr.com
odwadniacz do kompresora
Autor: Alpha
Źródło: http://www.flickr.com


Centrum handlowe
Źródło: http://pixabay.com/


Pistolet do piaskowania z zasobnikiem jest znakomity dla wszystkich tych, którzy nie posiadają samodzielnego zasobnika na piach, bądź inny surowiec do piaskowania. Pistolety z pojemnikiem z reguły pozwalają na mniejsze tempo roboty niż pistolety sprzężone z samodzielnymi, sporymi pojemnikami. Takiego rodzaju pistolety przydają się do piaskowania drobnych powierzchni, lub niedużych elementów. Na rynku istnieje cała masa przyrządów tego gatunku. Powinniśmy selekcjonować pistolety ze względu na zakres pracy, rodzaj piaskowanej nawierzchni, częstość pracy, a przede wszystkim powinniśmy zestawiać pistolety do piaskowania pod kątem posiadanej sprężarki, kompresora i ewentualnego zasobnika na towar, jakim piaskujemy.


Pistolety do piaskowania są prostymi Urządzeniami, które zezwalają na piaskowanie fragmentów z metalu, ze szkła, kamiennych i z drewna. Jednak, aby móc w miarę sprawnie piaskować, powinniśmy wyposażyć się w kompresor, zasobnik i sprężarkę, odwadniacz do kompresora. Owe narzędzia nie należą do tanich. Przeciętny koszt w miarę porządnego osprzętu do piaskowania to koszt rzędu tysiąca złotych.


Jeśli planujemy jednokrotnie wypiaskować dany składnik, należałoby rozważyć oddanie go do doświadczonego zakładu, w którym za odpowiednią sumę nam go wypiaskują.


Dobór powinien być zależny od rodzaju prac, częstości piaskowania, również indywidualnych preferencji.