PIT i sposoby na jego złożenie

in podpis elektroniczny, urząd, urzędnik
Każdego roku podatnicy podatkowi są zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można doręczyć do Urzędu Skarbowego trzema sposobami. Sprawdź czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia wyjątkowo ci pasującą.

http://pitekspres.pl/
Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą oraz nadzwyczaj popularną drogą rozliczania podatkowego są osobiste wizyty w Urzędzie Skarbowym. Chociaż nie przepadamy za rozmowami z urzędnikami, to uważamy, iż jest to najbardziej wygodny sposób, ponieważ tak robiliśmy od lat. Jednakże nie każdy ma czas, by jechać do odpowiedniej placówki, na pewno czekać kilka a może nawet kilkadziesiąt minut w kolejce, a później jeszcze konwersować z nie zawsze przyjemnym urzędnikiem.

Dlatego znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem jest PIT online, przede wszystkim dla osób, jakie codziennie chodzą do pracy, mają małe dzieci lub z innych przyczyn nie po drodze im do Urzędu. Na początku elektronicznie wypełniamy dokument, a następnie przy pomocy specjalnie udostępnionego systemu przesyłamy formularz. Na tym nasza praca się kończy, a co kluczowe można zrealizować swoją powinność nawet nie wychodząc z domu. Jest to ostatnio coraz bardziej reklamowane oraz rekomendowane rozwiązanie, ponieważ redukuje kolejki w urzędach.

Wiele osób obawia się, iż nie posiada podpisu elektronicznego oraz nie będzie mogło wypełnić PIT-u wskazanym sposobem. Szczęśliwie taki podpis nie jest potrzebny. Ostatnią drogą składania zeznania podatkowego jest przesłanie dokumentów na adres odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Trzeba pamiętać, by przesłać wypełnione formularze listem poleconym, albowiem chcąc nie chcąc korespondencja często się gubi, a to nazbyt znaczące papiery, zatem muszą trafić prosto w ręce adresata.jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zauważyłeś jest kilka sposobów na złożenie zeznania podatkowego. To, który z nich wybierzesz, jest uzależnione tylko od ciebie. Nie zapominaj jednak, aby zrobić to terminowo, w innym razie mogą czekać cię nieprzyjemności, a jedna z nich to kara finansowa. Co więcej nie jest warto tracić czasu na problematyczne konflikty z Urzędem, szczególnie, że czas na złożenie PIT-u jest w każdym roku taki sami i można sobie plan zadań rozłożyć takim sposobem, aby na wszystko mieć odpowiednią porę.