Pomysły na na to jak urządzić pokój dziecka? Jak zaaranżować taką przestrzeń nie wydając przy tym sporej ilości gotówki?

in dodatki, fototapety
Wystrój pokoju dziecięcego to zdawałoby się temat, jaki już wiele razy został omówiony w dokładny sposób. Owszem, w sklepach jest całą masę dostępnych mebli, ozdób, dodatków we wszystkich dostępnych barwach oraz stylach. Jednak tego typu produkty wcale nie są tanie. Szczególnie, że często kupujemy ich dość dużo aby pokój dziecięcy ładnie wyglądał i był przytulny. Czy istnieją jakieś sposoby ażeby wykonać to mniejszym nakładem środków? Czy jest możliwe by na czymś zaoszczędzić?

pokój dla dziecka
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym pomysłem mogą być fototapety. Ozdobią one na przykład którąś ze ścian tak, jak nam albo dziecku się podoba. fototapety dla dzieci występują w najróżniejszych wariantach. Wybór jest ogromny. Z pewnością dziecko ma własną ulubioną postać z bajki, lub też może interesuje się sportowymi samochodami, a może piłką nożną, lub też biologią. Z każdej dziedziny możemy wybrać coś ciekawego. Nawet jeśli jakiś wzór jest niedostępny można zlecić zrobienie jakiegoś motywu na zamówienie. Wystarczy dostarczyć zdjęcie lub obrazek, jaki chcemy umieścić na ścianie, a firma zajmująca się takimi usługami zrobi dla nas taką fototapetę w jakich chcemy wymiarach. Sporą zaletą tego typu fototapety jest również to, że nie trzeba umieszczać więcej dodatkowych ozdób na ścianie. Sama w sobie jest wystarczającą ozdobą i nie ma sensu jej niepotrzebnie zakrywać. To też zmniejszy wydatki bo nie będziemy musieli kupować dodatkowych ozdób.
niebieska fototapeta
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.comInnym ciekawym pomysłem może być udekorowanie pokoju rysunkami dziecka. Możemy przywiesić na ścianie różne rysunki w ramkach. W wolnych chwilach można razem z naszą pociechą przygotować jakieś ładne dodatki. Gdy brak nam pomysłów, w sieci znajdziemy wiele wartych uwagi propozycji. Można na przykład zrobić ozdobne światełka, które będą się pięknie prezentowały nocą. Możemy także razem z dzieckiem wykonać maskotki z różnych materiałów lub też wełny. Z pewnością będą się wyjątkowo prezentowały w pokoju dziecka. Oprócz tego nasza pociecha będzie na pewno dumna, ze swojego własnego dzieła i szczęśliwa mogąc razem z rodzicem spędzić czas przygotowując wystój swojego pokoju. Zaangażowanie w pomoc dziecka będzie doskonałym pomysłem.