Ponieważ w Anglii nie ma przymusu zawiadamiania Policji do sytuacji tego typu należy pobrać wszelkie informacje dotyczące uczestników kraksy

in dom, lekarz, prawo, prawo jazdy, wypadek, zdrowie
Jak wynika z badań, do Anglii w czasie wielkiej emigracji Polaków wyjechało około 130 000 z nas. Od tego momentu liczba ta uległa na dodatek dużemu nasileniu. Poniektórzy czują się w tym miejscu już jak we własnym drugim domu, a mając obywatelstwo polskie zawsze przysługują im te same korzyści, z jakich korzystają rodowici Anglicy.


Co zrobić w momencie, kiedy przytrafi się nam wypadek w UK, przykładowo samochodowy? Czy polskie obywatelstwo oraz prawo jazdy zmienia postać rzeczy? Czego mamy możliwość się domagać i jakie benefity w UK na nas czekają? Takie pytania na pewno zadaje sobie co drugi emigrant. Teraz to zależy od sposobności wypadków. Jeśli zaznaliśmy uszczerbku na zdrowiu, wiadomo należy nam się rekompensata. Jak już dojdzie do kraksy z pewnością trzeba wziąć dane o jego uczestnikach, ale też informacje o ubezpieczycielu.

Na pewno przysługuje nam pomoc lekarska w przychodni, lub też w szpitalu i z takowej możności warto korzystać, bo skutki kolizji można odczuć wówczas po jakimś czasie. Ponadto tego typu wizyta jest potrzebna, by starać się o odszkodowanie w UK. Jego wysokość zależeć będzie od tego, w jakiej firmie ubezpieczone jest auto i, kto był winny zderzenia. Zadośćuczynienie natomiast należy się każdemu, niezależni czy zdrowotnie ucierpiał kierujący, pasażer czy pieszy, który w tym czasie był na jezdni.

A jak wygląda sytuacja w Polsce? Dodatkowe informacje.

Kiedy dokucza Ci kac
Autor: MEdia Forum
Źródło: MEdia Forum
Największe zadośćuczynienia należą się rzecz jasna tym, którzy nie sprawili wypadku. Pasażer, jaki był w samochodzie, którego kierowca zrobił kraksę również ma prawo do całkowitego odszkodowania. Te przyznawane są nie tylko za duże urazy, starać się o nie można też w przypadku tylko bóli mięśni lub zwykłych zadrapań. Benefity w UK otrzymać można też z przyczyny niewstawienia się z powodu tego zdarzenia w pracy.

Ponieważ w Anglii nie ma przymusu wezwania Policji do wypadków należy pobrać wszystkie dane dotyczące uczestników kraksy oraz numery rejestracyjne pojazdów – to jest konieczne do otrzymania odszkodowania UK. Jako, że Polaków jest tak dużo na obczyźnie powstały profesjonalne organizacje, które bezinteresownie pomagają rozwiązywać tego rodzaju sprawy, dbając o korzyści dla osób, które reprezentują.