Praca prawnika nie zamyka się jedynie na obszar naszego kraju

in Adwokat, kancelaria, prawo, spółka
Kiedy dowiadujemy się, że doszło do przestępstwa z naszym udziałem, lub, gdy ktoś dokonuje przestępstwa na naszej osobie rozpoczyna się poszukiwania adwokata. W Polsce wydaje się to w miarę banalne, co jednak, gdy chodzi na przykład o adwokata z Niemiec? W takiej sytuacji również nie trzeba się martwić. Oczywiście gdy toczy się jakaś sprawa u naszego zachodniego sąsiada można wybrać polskiego adwokata.


Ale musimy mieć wtedy pewność, że dany prawnik zna się na prawie międzynarodowym.
prawo
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo kancelarii prawnych ma w swojej ofercie usługi dotyczące rozwiązywania spraw poza granicami Polski. Musimy też mieć na uwadze fakt, że nieważne gdzie się znajdujemy to brak znajomości prawa nas nie usprawiedliwia. Tak, więc lepiej dwa razy pomyśleć zamiast robić sobie problemy. Poza tym dobrze też skrupulatnie sprawdzić, z kim wchodzimy w spółki. W innym razie możemy nieźle się przejechać na wspólnikach i zostać samemu z problemami. W dodatku będzie trzeba poszukać prawnika, który mimo dobrych chęci nie zawsze będzie mógł nas obronić.


Sprawy na miarę adwokata u naszych zachodnich sąsiadów

prawo
Zdaje nam się, że ciężko będzie nam znaleźć adwokata, który zajmie się sprawami poza obszarem Polski. W dodatku zawsze możemy znaleźć prawnika mówiącego w języku polskim, który na pewno rozwiąże naszą sprawę. Jednak najlepiej byłoby, gdyby w ogóle nie trzeba było tego adwokata w Niemczech (Balduin Pfnür i Partner - Adwokat Niemcy) wybierać. Tak, więc zanim rozpoczniemy jakieś działanie poza Polską, warto dowiedzieć się czy jest to zgodne z panującym na danym obszarze prawem. Ogólne zasady w państwach europejskich są podobne, jednak jest wiele niuansów, których jako obcokrajowcy możemy nie dostrzegać.


Dlatego zamiast szukać adwokata, kiedy już popełniliśmy błąd, dobrze wybrać się do kancelarii i dowiedzieć czy aby na pewno nie narobimy sobie kłopotów działając w ten, a nie inny sposób. Prawnik na sto procent poda nam wszystko jak na tacy. Zrozumiemy, co możemy zrobić, a czego robić nie powinniśmy. Taka rada prawna jest droga, ale chroni przed często negatywnymi konsekwencjami. Lepiej chuchać na zimne, jeśli nie znamy się do końca na jakiejś sprawie.