Trzeba walczyć o prawo autorskie

in firmy, konsekwencjami, pracy, własność intelektualna, zakłady
To co sami wymyślimy będzie nasze
Nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby się z kwestią praw autorskich. Mają one na celu osłaniać czyjąś własność, którą stworzył samodzielnie w oparciu o swoją wiedzę i zdolności intelektualne. To właśnie przez to nie możemy wziąć książki naukowej oraz przekopiować jej całej do swojej książki, bez zmieniania choćby słowa i podawania źródła.

To przez to nie mamy szansy korzystać z wiersza stworzonego przez kogoś odmiennego i udawać, że sami go napisaliśmy. Jeżeli naruszymy tego rodzaju prawo (tu) i zostanie nam to przypisane, to będziemy zmuszeni się liczyć z poważnymi karami. Nie będzie tutaj chodziło tylko o wypłacenie odszkodowania, ale też mamy szansę pójść za to do więzienia, zwłaszcza gdy dosyć znacznie oraz notorycznie naruszaliśmy to prawo.

Prawo autorskie może okazać się przekazane na kogoś innego
Prawo autorskie
Autor: Tori Rector
Źródło: http://www.flickr.com
Dopóty konkretna osoba nie da zgody na to, by ktoś kolejny korzystał z jej osiągnięć, by ktoś kolejny wstawiał jej tekst jako własny, to cały czas będziemy naruszać prawo autorskie (czytaj tutaj... na autorskie.pl). Nie mniej dosyć często okazuje się być tak, że różnorakie przedsiębiorstwa proszą o stworzenie artykułu czy jakiejś pracy, a potem sporządzana będzie umowa, w której ujęte okazują się być informacje o tym, że autor zrzeka się praw do swojego dzieła, że konkretna jednostka ma szansę je przerabiać i umieszczać tam gdzie chce. Oczywiście wszystko to łączy się z odpowiednim wynagrodzeniem, które okazuje się być rekompensatą za włożony trud w stworzenie konkretnego dzieła.


Należy nam się wiele rzeczy
Gdy widzimy, że nasz tekst został gdzieś bez pozwolenia wykorzystany, że ktoś bez zgody wykorzystuje z naszej własności intelektualnej, to powinniśmy właściwie reagować. Okazują się być instytucje, które zajmują się takimi zagadnieniami i ścigają tego typu złodziei naszej myśli, przez to warto wykorzystywać z ich wsparcia i nie pozwolić się okradać z tego, co myślimy. Gdy samodzielnie zrzekniemy się praw do konkretnej rzeczy, to wszystko będzie dobrze, gdy ktoś z niej wykorzystuje bez naszej zgody (http://autorskie.pl/omnie|http://autorskie.pl/omnie">http://autorskie.pl/|http://autorskie.pl/szkolenia">http://autorskie.pl/szkolenia|autorskie.pl/szkolenia">autorskie.pl/szkolenia|http://autorskie.pl/szkolenia">autorskie.pl|http://autorskie.pl/kontakt">http://autorskie.pl/kontakt|http://autorskie.pl/szkolenia">http://autorskie.pl}), to koniecznie powinniśmy zareagować.