Propozycja na biznes - budowa produkcyjnych hal pod wynajem

in biznes, budowa, dach, inwestycja, rynek
Jeżeli szukasz pomysłu na biznes, chcesz ulokować pieniądze w ciekawy sposób i obawiasz się ryzyka - ten tekst z pewnością powstał dla Ciebie. Powstał on z myślą o osobach, które dysponując odpowiednimi środkami poszukują pomysłu na budowlę z dużą stopą zwrotu, pewnego jak też przetestowanego w pozostałych krajach UE. Mam dla nich wyjście - wybudowanie hali produkcyjnej pod wynajem.
hala produkcyjna
Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Po wejściu Rzeczypospolitej Polskiej do UE nasze granice są otwarte dla zachodnich przedsiębiorców. Dosyć wielu z nich zadecydowało przenieść swe zakłady produkcyjne do naszej ojczyzny.

Firmy te działają na zasadzie wynajmowania magazynów, hal magazynowych. Szukają lokali o znacznych przestrzeniach, częstokroć z zapleczem sanitarnym itd. Lokata w hale przemysłowe jest zatem strzałem w dychę (więcej o halach przemysłowych). W naszym kraju powstają całe regiony ekonomiczno-handlowe lub też ściśle fabryczne. Posiadanie gruntu w otoczeniu rozwijających się biznesmenów zapewni nam nie wyłącznie stałych dzierżawców, ale również skuteczne wykorzystanie parceli.

Analizy pokazują, że zainteresowanie tego rodzaju usługami jest nadzwyczaj duże i nieustająco rośnie. Nie potrzeba dużo, aby stać się konkurencyjnym na tymże rynku. Warto jednakże zadbać o główne funkcjonalności konkretnej hali przemysłowej oraz infrastrukturę parceli - sąsiedztwo drogi, podłączenia elektryczne itd.

Ile kosztuje wybudowanie hali na najem? Koszta są rzecz jasna zróżnicowane, a przesłanką ostateczną będzie oczywiście wielkość konkretnej hali (informacje o budowie hal magazynowych). Od jej metrażu bowiem, w połączeniu z położeniem jak też głównymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowy. Estetyka samego wykonania ma mniejsze przesłanie, jednak użycie odpowiednich surowców oraz dbałość o detale będą dodatkowymi atutami za wynajmem właśnie naszego obiektu.

hala
Autor: Nicholas Eckhart
Źródło: http://www.flickr.com
Szacuje się, iż koszty postawienia hali o rozmiarach 15 m x 30 m x 5 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 260 do 340 tysięcy zł (zobacz ceny stalowej hali). Szacując, że przeciętny koszt najmu wspomnianego obiektu to ok. 9 tys. zł, koszty ulokowanego kapitału zwrócą się po ok. 4 latach.Posiadacze mniejszych wymiarów hal przemysłowych mogą mieć nadzieję na czynsz na poziomie kilku tysięcy złotych.