Komputery są wszechobecne

in Analitycy, audyt, firma, komputery, system, zagrożenia
Dziś pecety są praktycznie wszędzie. Od dziesięcioleci ludzkość wojuje z złośliwymi infekcjami komputerowymi, które umieją zniszczyć sprzęt. Niedawno wirusy zmieniły się i stały się straszliwym narzędziem w rękach państw i band terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie występują kradzieże cennych danych oraz próby dostania się do państwowych komputerów.


bezpieczeństwo w sieci
Autor: PointB
Źródło: PointB
Zarazki sieciowe zagroziły nawet smartfonom. Z tego właśnie powodu każde przedsiębiorstwo, które gromadzi cenne dane, ma przejść audyt bezpieczeństwa it.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest kontrolą całości działania systemu sieciowego w działalności. Realizowany przez team najwyższej klasy znawców od spraw zabezpieczeń. Taka prawda, że nawet najbardziej zdolny administrator, którego zatrudniasz, może zrobić błąd, który może mieć katastrofalne konsekwencje.

Internet
Czasami człowiek nie widzi pewnych rzeczy, więc warto zamówić audytorów, którzy zerkną na całość świeżym okiem. Zatrudniając zespół specjalistów, posiadasz gwarancję, że są to informatycy, którzy mają wykute takie kwestie, jak analiza wymagań czy współczesne zagrożenia informatyczne.

Nie tak dawno w mediach wspomniano o wirusie, który na na dobre spowolnił irański projekt zbudowania głowicy jądrowej. Te właśnie wydarzenie wskazuje na to, jak wiele kluczowych dla światowego pokoju placówek jest zagrożonych atakiem wirusową.

Znawcy mówią, że o ile rozpocznie się trzecia światowa wojna, będzie polegać ona głównie na zmaganiach komputerowych. Czołgi zastąpią grupki informatyków, którzy będą mogli rozkładać na łopatki państwa i systemy finansowe przez infekcje internetowe. To nie jest wizja rodem z filmu science fiction, takie starcie już miało miejsce. Parę lat wstecz grupa rosyjskich hakerów zniszczyła estoński system teleinformatyczny. Tak prezentuje się przyszłość nas wszystkich.