Regulacje odszkodowawcze w wypadkach samochodowych

in firmę, opłata, zadośćuczynienie
Wbrew pozorom, jednym z najniebezpieczniejszych miejsc dla statystycznego Polaka, będzie jego osobisty samochód. Gdyż co roku w wypadkach w autach, giną rzesze osób, jeszcze więcej jest rannych.
Brawura, brak koncentracji, nietrzeźwość - to wyłącznie podstawowe powody tego stanu rzeczy. Jeżeli sam brałeś udział w kolizji na jezdni, albo zwyczajnie jesteś aktywnym kierowcą, musisz wiedzieć, w jaki sposób są przyznawane odszkodowania.


Poszczególnego Polaka, który posiada własny samochód, obowiązuje ubezpieczenie OC. Dzięki temu, w przypadku, kiedy to z naszej winy rozbity będzie czyiś samochód, zadośćuczynienie opłacane jest przez agencję ubezpieczeniową, zamiast z naszej kieszeni. To niezwykle dobra metoda, bowiem odszkodowanie za wypadek samochodowy może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. A przecież nie każdego stać na wypłacenie takich kwot z domowego rachunku. Niestety, kiedy ma miejsce sytuacja takiego typu, zwiększy się nam roczna opłata za OC.


zadośćuczynienie
Autor: Anas Qtiesh
Źródło: http://www.flickr.com


praca
Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com


Nierzadko także my sami, nie ze swojej winy, będziemy ofiarami czyjejś nieuwagi. Wtenczas standardowe zadośćuczynienie wypłacane nam zostanie nie z naszej firmy ubezpieczeniowej, a tej w której jest zapisany sprawca. Jednak w niewielkich kolizjach, takich jak zarysowana maska albo stłuczone światło, rzadko kiedy warto zgłaszać sprawę do ubezpieczalni. Bowiem odszkodowanie za wypadek samochodowy tego typu będzie znacznie mniejsze niż kwota OC jaka ma szansę nam się zwiększyć w następnej racie. Bowiem w zależności od agencji, w której mamy polisę, odmienne mogą być regulacje.


Wielu Polaków nie lubi tego, że musi co roku uiszczać ubezpieczenie samochodowe.
Lecz zmieniają oni opinię na ten temat, w momencie gdy to firma uiszcza odszkodowanie za wypadek samochodowy. Jeśli chcemy wykupić polisę na pierwszy pojazd, warto dokładnie sprawdzić ofertę poszczególnych korporacji, ponieważ mogą się bardzo różnić.